NovinkyKam na koncert?

5. Earthstrong party Medial Banana Rockers, Polemic, Rida, Ryhha, Loopata

Prebehlo už 5 rokov, čo nás príjemným vajbom a pozitívnou energiou nabíja najmocnejšia a najznámejšia slovenská reggae kapela Medial Banana, ktorá práve štartuje narodeninové turné po Slovensku. Grandiózne zavŕšenie ich Earthstrong Tour 2014 sa odohrá krátko pred Vianocami 20.12 v bratislavskom Ateliéri Babylon. Pri tejto špeciálnej príležitosti si pozvali hostí a pripravili aj špeciálny program, takže tam určite nemôžete chýbať!

Show, ktorú si chlapci chystajú, bude pozostávať z veľkej rekapitulácie, takže sa môžete tešiť na prierez celej tvorby, od najstarších trackov z EP Naturally Lifted a nevydaných vecičiek, ktoré chlapci bežne hrávať nezvyknú, cez veci z debutu Uplifted až po úplné novinky z pripravovaného albumu.

Šesťčlenná kapelka počas týchto piatich rokov zadelila dva albumy a množstvo odohraných koncertov doma aj v zahraničí, kedy sa objavili po boku hviezd na Overjam Festivale, Sziget-e, Outlook-u alebo viac krát aj na Uprising festivale. Za tento čas si vytvorili veľkú fanúšikovskú základňu, ktorá sa neustále rozrastá. A aby bolo vyvrcholenie tohto turné ešte pompéznejšie, chlapci si na tento večer pozvali aj veľa kamošov zo scény. Príde najstaršia slovenská ska kapela Polemic, pôsobiaca na scéne vyše 25 rokov za ktoré stihli vydať sedem štúdiových albumov, posledný minulý rok s názvom Hey! Ba-ba-re-bop. Účasť s radosťou prisľúbili aj Mcs Rida Radar, Mc Ryhha a Loopata Makay. Za gramcami uvidíte Dj-a Simple Sample, jedného z organizátorov Uprising festivalu, ktorý je zároveň aj krstným otcom albumu Uplifted, ďalej prídu Respect Vibration Sound a o zábavu sa postará aj Fayahsound, ktorý tvoria speváci kapely, Erik a Pokyman.

Mladý bratislavský Mc Rida Radar pôsobí v Natty Youths Sound. Má skvelý flow a unikátny štýl, ktorými dodáva svojej tvorbe a live vystúpeniam šťavu a Ridovi čoraz viac fanúšikov. Jeho najznámejšie veci sú Ganjaman Stajlin, Makakmágia, Od Do, Moje Mesto alebo Balím Si Hrozný. Momentálne spolupracuje s Uweno-m, s ktorých už vydal aj spoločný track Spomal. Horehronský dancehall predvedie Loopata Makay, ktorý ho dokáže zaujímavo predviesť v spojení so slovenským folklórom. Medzi jeho novinky patria traky Hardhronie alebo Pod Vŕbou, ktoré vypustil von aj s videoklipmi. Zahrá aj jeho staršie, ale tiež obľúbené veci ako Kurčatá, Mastná Jasná alebo Rasťo Fáray. Trojicu uzatvára Mc Ryhha z Topolčian, ktorý má na konte aktuálnu kompiláciu Oryhhinál, tiež aj spolupráce s Colectiv alebo Riddim Tuffa, Distanc a aj Loopata Makay. Všetci traja sa objavili aj v mocnom tracku Reprezent od Medial Banana, ktorý si na tejto udalosti určite dajú spoločne.

O jedlo sa postarajú organizátori Vegánskych hodov. Hudobné vianočné darčeky budete môcť nakúpiť vo Vinyl Shoppe (vinyloveplatne.sk). Oháknete sa vo vymakanom stánku novej reggae značky Lion Paw Clth, kde zároveň nájdete aj novučičký merch Medial Banana.

Door open: 21:00

Lístky si môžete zakúpiť v sieti predpredaj.sk

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/2345/earthstrong-tour-2014

Polemic

http://www.polemic.sk/

Medial Banana

http://medialbanana.com/

Rida Radar

https://www.facebook.com/pages/Mc-Rida-Radar

Ryhha

https://www.facebook.com/McRyhha

Loopata Makay

http://www.loopata.com/

Fayahsound

https://www.facebook.com/FayahSoundsystem

Simple sample

https://www.facebook.com/djsimplesample

Respect vibration sound

https://www.facebook.com/RESPECTVIBRATION

zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky