Novinky

Vypic a žic – východniarčina prišla do módy

Východniari vypili a žili. Za päť dní na youtube 650 000 a cez víkend by ste len veľmi ťažko hľadali klub, kde by Mafia Corner s novým singlom „Vypic a žic“ nevalcovala.

Producent a DJ Mike sa v novej pesničke rozhodol staviť na východoslovenské nárečie, na čo si v elektronickom štýle doteraz nikto netrúfol. Mafia Corner však hrá vlastnú ligu a skladba „Vypic a žic“ to iba potvrdila. V priebehu pár dní prekročila hranicu pol milióna videní a okamžite ovládla playlisty diskoték. Podľa komentárov na sociálnych sieťach sa Mikeovi podarilo „zarezať do živého“. Song zaujal nielen východniarov, ale šíri sa po celom Slovensku a pozitívnymi reakciami nešetria ani Slováci žijúci v zahraničí. Extravagantného umelca najviac prekvapil fakt, že napriek ľahko kontroverznému textu sa do neho zamilovali všetci, od škôlkarov až po skôr narodené ročníky. „Som rád, keď mi ľudia píšu, že im song pripomína domov alebo že konečne východ žije, a majú pravdu. Východ v posledných rokoch nejako zaostal, preto mám radosť, ak som aspoň takto mohol ľudí potešiť, hoci priznávam, že to bol experiment najhrubšieho zrna, ale už som si zvykol, že Mafia nebude vždy len dobrá a stále budem ležať hlboko v žalúdku nejakým intelektuálnym šuflikárskym blogerom pijúcim bio kávu, ktorú vykadila nejaká opica v Afrike,“ nedával si servítku pred ústa Mike.

VAZ-6Ako rodeného východniara ho teší, že ľudia prestali hrať formu a hlásia sa k jazyku, ktorý je im prirodzený a vlastný. „Nikdy som to nezažil, aby východniarčina ožila tak, ako teraz na všetkých fórach, či youtube, kde sa ľudia neboja použiť jazyk, ktorým dennodenne hovoria odmalička, len pre to, že to nie je cool. Mám radosť, že východniarčina prišla do módy a zocelila východniarov ako celok,“ dodal s jeho typickým úškrnom, o ktorom nikto nevie, čo znamená, Mafián. Jedným dychom tiež nezabudol pripomenúť, že piesňou nejde nikoho urážať a už vôbec nerobí z východniarov alkoholikov, ako mu bolo párkrát vyčítané. „Keď máš depresiu zo svojho veľkého zadku alebo Ťa nechal priateľ/ka alebo Ti škrečok vliezol do kombajnu, pusť si Enyu a nie „Vypic a žic“, ktorá je tu na to, aby si aspoň na päť minút zabudol, aký môže byť niekedy život ťažký. Tak ho teda skúsme brať s nadhľadom a humorom, ako som sa k tomu postavil ja v mojom novom videu,“ odkázal Mike.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky