NovinkyKam na koncert?

Kasárne/Kulturpark sa chystajú na najväčší koncert roka

Hviezdna francúzska speváčka ZAZ a slovenské duo MALALATA prinesú nespútanú show

Najžiadanejšia francúzska hudobná hviezda súčasnosti ZAZ už v nedeľu 9. augusta vystúpi v Košiciach. Charizmatická speváčka je headlinerom tohoročného Leta v parku. To, že je o ňu záujem, potvrdzuje už vyše 2000 predaných vstupeniek.

Koncert sa uskutoční v areáli bieleho námestia pred Kasárňami/Kulturparkom. Pre verejnosť bude otvorený už od 17:30 hod. Pretože sa v nedeľu v Košiciach očakáva vyvrcholenie horúčav, organizátori avizujú, že plochu pred koncertom ešte polejú vodou, čo pomôže schladiť rozohriaty biely betón.

Atmosféru však už od 18:30 začne koncertne zahrievať predskokanské Djské duo MALALATA. Dvojica je synonymom jedinečnej fúzie balkánskych rytmov, cigánskej muziky, mexického cumbie a karibského reggae.

Francúzska jazz-šansónová princezná, ako ZAZ chlapci z MALALATA nazvali, vystúpi na pódium po 19:15. Publikum sa môže tešiť na jej výrazný chrapľavý hlas, energiu a živelnú prirodzenosť. Okrem svetoznámych hitov z dvoch predchádzajúcich albumov predstaví aj coververzie známych francúzskych piesní zo svojho tretieho albumu Paris. Vydala ho v novembri 2014 ako hold tomuto mestu lásky. Záver koncertu sa očakáva okolo 22. hodiny.

Organizátori koncertu z K13 upozorňujú obyvateľov okolitých domov na zvýšenú hlučnosť. „Prosíme o trpezlivosť počas oboch víkednových dní, pretože už v sobotu začíname s prípravami na koncert,“ uviedol dramaturg festivalu Daniel Franko.

Návštevníci koncertu by sa podľa jeho informácií mali pripraviť na to, že do areálu ich nevpustia so sklenenými fľašami. K dispozícii budú mať stánky s občerstvením. Môžu si priniesť aj vlastné nápoje, podmienkou je plastový obal. Na bezpečnosť bude okrem usporiadateľskej služby dohliadať aj mestská a štátna polícia. Viac o programe Leto v parku 2015 nájdete na www.k13.sk

zdroj: Daniel Franko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky