Novinky

Výnimočný hlas speváčky Lenny vyniká aj v jej novom autorskom singli!

Skladateľka, speváčka a pianistka Lenny o sebe dáva vedieť novým singlom, ktorý je kompletne jej autorským počinom a srší rockovou emóciou. Pieseň, ktorá nesie názov Bones, produkovala sama spoločne so svojím dvorným gitaristom Ondřejom Fiedlerom. Na mix a master bol potom prizvaný anglický producent Steve Lyon, s ktorým sa Lenny zoznámila pri vystupovaní na festivale Benátska noc. Nahrávka nesie svieže prvky mladej produkcie, atmosféricky gitarový sound, ale aj akúsi naliehavosť, opierajúcu sa o nezameniteľné tóny klávies, ktoré sú pre Lenny také typické.

„Pieseň Bones je pre mňa skutočne srdcová záležitosť. Od skladania prvých akordov, až po finálnu podobu pesničky, ubehli takmer štyri roky a už sa dokonca v inej podobe objavila na EP Fighter.

Keď sme sa v polke minulého leta s Ondrou (Fiedlerom) ocitli v štúdiu bez producenta, napadlo nás uskutočniť víziu o projekte s vlastnou produkciou, klipom nakrúteným na jeden záber a za minimálne náklady. Stavili sme na prirodzenosť a úprimnosť a ja dúfam, že náš počin bude zároveň tiež inšpiráciou pre mladých ľudí k uskutočneniu ich vlastných projektov a vízií. Keď si pieseň pustím teraz, pôsobí na mňa presne tak, ako som si ju sama za piánom pred tými štyrmi rokmi predstavovala,“ uviedla Lenny.

Singel sprevádza video od Zdeňka Sopůška (spolupracujúceho napr. s Pauliem Garandom), ktoré sa nakrúcalo na jeden záber na malebnom pobreží v blízkosti britského Brightonu.

Lenny-Bones-singl„Nakrúcanie tejto takzvanej jednozáberovky vyzerá ako celkom jednoduchá záležitosť, ale opak je pravdou. Z troch natáčacích dní sme nakrútili klip až v poslednej možnej minúte. S kamerou kráčate dozadu, a to ešte celkom svižne, nakoľko sme nakrúcali na zrýchlenú verziu songu, aby výsledný výstup pôsobil pomalšie a ladnejšie tak dotváral atmosféru skladby,“ hovorí Zdenek Sopůšek a dodáva: „S Lenny sa spolupracuje výborne, má ohromnú dávku kľudu a schopnosť kompromisu, ktorý je pri tvorbe vždy potrebný. Úžasná bola aj súhra náhod, ktorá nás na pobrežie u SevenSisters dostala. Užite si výsledok a tešte sa na ďalšie  prípadné spoločné počiny.“

Aktuálne sa Lenny predstavila v pražskom SaSaZu ako support slávnej americkej speváčky a majiteľky výnimočného hlasu Macy Gray. Aj naďalej sa však Lenny venuje štúdiu skladby na hudobnej škole v Londýne. Popritom pripravuje materiál pre svoj prvý plnohodnotný album, v lete plánuje koncerty v Česku a na jeseň vystúpi  ako hosť  na veľkom halovom turné kapely Kryštof.

http://lennymusic.net

https://www.facebook.com/lennymusicofficial

zdroj: Dominika Dirgasová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky