NovinkyKam na koncert?

Kanaďan Devin Townsend vystúpi spoločne s Periphery a Shining 13.3. v Bratislave.

Kanadský multitalentový maniak DEVIN TOWNSEND vystúpi 13.3. v Bratislave, aby tu po boku s ďalšími vynikajúcimi kapelami PERIPHERY a SHINING obstarali jeden z vrcholov jarnej koncertnej sezóny na Slovensku.

THE DEVIN TOWNSEND PROJECT je hudobným zoskupením, ktoré je niekoľko posledných rokov na svojom pomyselnom vrchole a vzhľadom ku kvalite nahrávok, ktoré produkuje s neuveriteľnou intenzitou, z hudobného piedestálu len tak nezmizne. V čele tejto hudobnej formácie samozrejme netróni nikto menší, než samotný Devin Townsend, kanadský multiinštrumentalista a nadpozemský hudobný talent. Hudba, ktorú Devin svojmu hudobnému telesu šije na mieru, má neskutočné grády, a nech už siahne do ktoréhokoľvek obdobia svojej tvorby, vždy vykúzli všeobjímajúci zvuk, v ktorom nenájdete ani medzierku, a nad všetkým tým rachotom si môžete užívať hitové melódie a krištáľovo čistý vokál, vďaka ktorému s prstom v nose brilantne vyspieva všetky bohato vyklenuté refrény.

Devin Townsend česko-slovenskému publiku svoju účasť dlho dlhoval, hoci si tu počas rokov získal početnú fanúšikovskú obec. Jeho vystúpenie na festivale Brutal Assault bolo prvou lastovičkou, ktorá naznačila, že pri jeho českej klubovej premiére sa bude na čo tešiť! Od takto univerzálneho a nevyspytateľného umelca sa môžeme dočkať čohokoľvek, ale vždy to bude nezabudnuteľný zážitok.

Nie celkom známym faktom je, že mladý dvadsaťročný Townsend odštartoval svoju medzinárodnú kariéru po boku fenomenálneho gitaristu Steva Vaia, ktorému naspieval album „Sex & Religion“ a potom s ním obišiel aj celosvetové turné. Traduje sa, že zatiaľ čo Steve Vai bol vraj okamžite ohromený talentom mladého Kanaďana, Townsend si paradoxne Vaiovej veľkosti a slávy v čase, keď dostal ponuku, príliš vedomý nebol.

Poster_Devin_BratislavaV súčasnosti je Devin Townsend zavedeným pojmom na svetovej scéne progresívnej hudby a ohromujúci je nielen stále vysoko nastavená latka, ale aj žánrový záber, ktorý tento hudobník dokázal obsiahnuť: hard rock, ambient, progresívny rock či metal, thrash, death, industriál, elektronika, pop, klasický metal, country, blues, psychedélie, tanečná hudba či rôzne viac či menej potrhlé experimenty. Napriek tomu všetkému nikdy nezabudol na svoj poctivý metalový základ a korene. S Devinovou hudbou sa skrátka nenudíte, môžete si zameditovat, zatancovať, nechať sa vystihovať alebo roztrhať na kusy.

Celé turné absolvujú ďalšie dve známe a velezaujímavé formácie. Ak ste oboznámení s tvorbou Periphery, iste sa nepodivíte faktu, že si ich ako predkapelu vybrali pre svoje turné práve giganti progresívnej hudby akými sú DREAM THEATER. Periphery sa počas šiestich rokov stali pojmom na scéne moderného a progresívneho Metalcore/djentu a práve prebiehajúce turné je ďalším významným krokom v ich kariére.

Neuveriteľne rôznorodá hudba, v ktorej sa nájdu ako priaznivci progresívnej metalovej moderny, melodického metalcore alebo „meshuggah-matematiky“. Celý koncert potom otvorí nórske avantgardne teleso SHINING, ktoré zožalo obrovskú pozornosť napríklad na tohtoročnom ročníku Brutal Assault festivalu.

Vstupenky na tento koncert sú už k dostatiu vo všetkých bežných predpredajných sieťach. Bližšie informácie na www.obscure.cz.

THE DEVIN TOWNSEND PROJECT (uk)

PERIPHERY (usa)

SHINING (nor)

13. marcaa 2015, Bratislava – Majestic

zdroj: Tommáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky