Novinky

Vydavateľstvo Universal Music oslavovalo, albumu HLASY 2 udelilo 4-násobnú platinovú platňu!

Špičkoví hudobníci, platinové platne a skvelá atmosféra! Tak to vyzeralo na veľkolepej párty najväčšieho hudobného vydavateľstva Universal Music v bratislavskom klube Loft! Na pódiu sa predviedli Ivan Tásler a skupina IMT Smile, Adam Ďurica a mladé talenty speváčka Svetlana a rocková skupina Paranoid. Šéf vydavateľstva Peter Riava odovzdal Richardovi Müllerovi a skupine Fragile 4-násobnú platinovú platňu za predaj trojalbumu HLASY 2. A to len týždeň po vydaní!

Najväčšie slovenské hudobné vydavateľstvo oslavovalo v bratislavskom klube Loft! Už 21 rokov spája Universal Music tých najlepších domácich aj svetových hudobníkov a produkuje najväčšie hity.

„Človek v určitom veku dospeje do štádia, keď sa mu začnú páčiť staré veci. Na druhej strane má strašne rád, že sa svet vyvíja dopredu. A tam sme my dnes. Som strašne rád, že máme interpreta akým je Richard Müller, ktorý predavá veľa cédečiek a plní koncertné sály. To je tá klasika. Na druhej strane máme nových interpretov, internet, streamingy, downloady. Hrozne ma teší, že hudba má stále progres, že hudba nemá svoj koniec a ide s ľuďmi v ich životoch a bude to tak naveky vekov.“ Zhodnotil šéf vydavateľstva Universal Music Peter Riava.

Peter Riava odovzdal Richardovi Müllerovi a skupine Fragile 4-násobnú platinovú platňu za predaj trojalbumu HLASY 2. A to len týždeň po vydaní! Stalo sa tak po prvýkrát v histórii vydavateľstva, že interpret získal 4-násobnú platinu za tak krátky čas!

DSC_7741„Je to príjemná skutočnosť. Ďakujem Braňovi Kostkovi, ktorý to celé geniálne zaranžoval. Chcem sa poďakovať kapele Fragile, s ktorou sa mi veľmi dobre spolupracuje. Je to, v dobrom slova zmysle taká sekta, proste sú to dobrí ľudia. A ďakujem vydavateľstvu Universal Music a hlavne Petrovi Riavovi, s ktorým čím dlhšie robíme, tým sme spolu bližšie.“ Poďakoval Richard Müller.

Na párty naživo zahrali štyri kapely zo „stajne“ Universal Music. Maratón odštartoval energický rock skupiny The Paranoid, ktorá zahrala skladby „Môžeš ísť“ a „Navždy“. Potom už na scénu prišla talentovaná speváčka Svetlanna, ktorá predstavila svoju novú skladbu.

„Nový singel sa volá „Utekám“, ale ja nikam neutekám, zostávam tu a stále tu budem. Okrem singla mám v kapele nového člena – bubeníka Martina Valihoru. Okrem neho so mnou hrajú Peter Bulík a Dominik Greiner. Chystáme album, ktorý bude širokospektrálny. Keďže chceme dať fanúšikom to najlepšie, tak sme sa k tomu postavili zodpovíme. A teda na dobré si musia počkať.“ Plánuje Svetlanna.

DSC_7852Na párty nemohol chýbať šarmantný Adam Ďurica, ktorý zahral skladbu „Mám ťa rád“ od Karola Duchoňa. Potom už všetkých rozospieval svojim hitom „Neľutujem“. Na pódiu si pozval aj Petra „Ďuďa“ Dudáka z kapely HEX, ktorý tento hit produkoval.

„Som rád, že som opäť vo vydavateľstve Universal Music, s ktorým som po prvýkrát spolupracoval ešte za čias Superstar. Teraz sme odštartovali našu spoluprácu skladbou „Neľutujem“. Na ňu nadväzuje pesnička „Mandolína“, ktorú som dnes zahral v premiére a oficiálne ju predstavím až na budúci týždeň. Teším sa z toho.“ S úsmevom povedal Adam Ďurica.

K najväčším hviezdam vydavateľstva Universal Music patrí Ivan Tásler a skupina IMT Smile. Kapela na pódiu odpálila hit „Cesty II. triedy“, s ktorou boduje v slovenskom  éteri.

DSC_7524„Je to nová vlna pre našu kapelu. Máme v pláne veľké koncertné spojenie s Lúčnicou 18. decembra a už teraz vieme, že pridáme ďalší koncert. Je to projekt, ktorí sme dlho plánovali, tak sa tešíme, že má takú dobrú odozvu. Pre fanúšikov IMT Smile to bude niečo úplne nové, podoba, v ktorej ešte skupinu nevideli.“ Prezradil líder IMT Smile Ivan Tásler.

Medzi vystúpeniami predviedol svoje dídžejské sety renomovaný DJ Róbert Burian. Všetky informácie o vydavateľstve Universal Music nájdete na www.universal.cz a na facebookovej stránke https://www.facebook.com/UniversalMusicSlovakia?fref=ts

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Patrik Ratajský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky