NovinkyKam na koncert?

Peter Aristone a Komajota sa spojili na slovenské klubové turné

Mladý talentovaný slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone, ktorý so skladbami zo svojho debutového albumu 19 Days in Tetbury úspešne boduje v slovenských, českých a mnohých ďalších zahraničných rádiách sa spojil so skupinou Komajota a spoločne vyrazia na slovenské klubové turné.

Peter Aristone momentálne trávi veľa času v štúdiu. Produkuje, robí sound engineering a tiež mixuje projekt českej speváčky Patricie. Popri tom sa intenzívne venuje tvorbe nového materiálu na svoj druhý album. Nové piesne vznikajú na troch miestach – v Londýne, vo Švédsku a v Prahe. Produkciu a umelecké nasmerovanie má pod kontrolou Sasha Skarbek (veľmi uznávaný anglický skladateľ, ktorý pracoval s Jamesom Bluntom, s Adele či kapelou Train). Práca na nových pesničkách s ním práve začína. Peter ešte popritom stíha aj skladať piesne pre iných, hlavne zahraničných. Stále spolupracuje aj so svojim kamarátom a kolegom Michalom Klocom, s ktorým zložil aj momentálne najuspešnejší singel “Sunlight” z albumu “19 days in Tetbury”.

komajota“Keď nepočítam ostatných spoluautorov s ktorými pracujem, tak len s Michalom máme teraz minimálne 15 nových pesničiek a ďalšie stále vznikajú. Do programu na turné sa chystáme zaradiť aj 3 čerstvo dokončené skladby, ktoré sa možno objavia na novom albume. Dáme si aj 2 covery a jedno prekvapenie, ktoré zatiaľ neprezradím! Nechajte sa prekvapiť… a samozrejme zahráme celý album “19 days in Tetbury” objasňuje spevák a skladateľ Peter Aristone a k spojeniu s Komajotou na turné dodáva : “Komajotu poznám uz od ich začiatkov a veľmi ma zaujali. Áno, som ich veľký fanúšik. Komajota vždy znela inak ako všetko ostatné, čo sa na Slovensku produkovalo a vniesli taký svieži vietor do hudby. Myslím si, že sa k sebe hudobne hodíme a že oslovujeme podobnú skupinu ľudí. Preto je to skvelý nápad spojiť sa a zahrať si spolu na turné”

Skupina Komajota nedávno predstavila ďalší singel zo série, ktorú začali singlom Dve muchy a intímnymi baladami Most a Január. O novom album zatiaľ neuvažujú. Chcú sa sústrediť na jednotlivé pesničky, venovať im dostatočnú pozornosť pri skladaní a nahrávaní. A každej dodať aj adekvátnu obrazovú podobu. Momentálne majú hotový ďalší klip Everybody Dies Alone, ktorý je súčasťou soundtracku k absolventskému filmu Bastard ich kamaráta a textára Michala Baláža.

“ Je nám sympatické, že Peter nahral dobre znejúci anglický album, ktorý má naozaj svetový zvuk, vypočuli sme si ho v našom štúdiu Umpax. Je zjavné, že do neho vložili veľa energie a podarila sa im pekná nahrávka. Tešíme sa až si ho vypočujeme naživo. Viem si predstaviť, že si niečo spolu na koncerte aj zahráme. Na turné pripravíme hodinový set. Základ budú tvoriť naše single, ktoré sme priebežne vydávali aj s videoklipmi za posledné dva roky a doplníme ich pesničkami z našich troch albumov. Vystúpime v koncertnej päťčlennej zostave s perkusionistom Mirom Szirmaiom a druhým klávesákom Bohušom Hajduchom, ktorého sme si pozičali od kapely Papyllon” povedal bubeník Komajoty Stano Čorej, ktorý zastúpil momentálne s rodinou dovolenkujúceho lídra skupiny Martina Husovského.

Spoločné turné Peter Aristone & Komajota môžete vidieť v týchto mestách :

16.10. Košice – Malbo Caffe

22.10. Nitra – Nová pekáreň

23.10. Prešov – Drink in Bar

29.10. Žilina  – RocknRolla Club

30.10 Bratislava – Hlava 22

Aktualizované info nájdete na :

https://www.facebook.com/events/774458685943855/?ref=ts&fref=ts

www.peteraristone.com a https://www.facebook.com/peteraristonemusic

 zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky