NovinkyKam na koncert?

Východolondýnski The Great Malarkey roztancujú po prvýkrát slovenské publikum

Z východného Londýna prichádza na Slovensko nálož. The Great Malarkey sa u nás predstavia prvýkrát a v Bratislave, Novom Meste nad Váhom, či Galante sa môže publikum tešiť na zážitok z dokonalej energie.

The Great Malarkey je ovplyvnená žánrami ako punk, folk, balkánske dychovky, ska, temný kabaret a ešte temnejšie blues. Ich gypsy folk punk pripomína molotov koktail alebo večierok, z ktorého si nebudete pamätať nič od chvíle, keď táto neskrotná východolondýnska kapela prvýkrát zatrúbi do útoku. „Čím The Great Malarkey vyčnievajú z davu? Myslím, že charakterom svojej hudby a jej kvalitou, ktoré sa dajú len ťažko definovať. Musíte ich jednoducho vidieť naživo!“ napísal v britskom magazíne fRoots renomovaný novinár DJ Jamie Renton.

The Great Malarkey Slovakia plagátV londýnske štvrti Hackney, kde Alfred Hitcock natáčal svoje ranné horory a odkiaľ pochádzajú členovia kapely, sa nežije v rukavičkách, ale The Great Malarkey si našli vlastný spôsob, ako prehovoriť. Namiesto zbraní nechávajú znieť dychy, husle, akordeóny a nabrúsené gitary, to všetko v nabudenom kolektívnom bláznovstve. Speváčka Alex Ware sa nerozpakuje ani v textoch. V príbehoch, na ktorých si zakladá, sa totiž rozpisuje o nočných morách, o tom ako byť „švorc“ alebo aké to je triasť sa v noci hrôzou. Jej záškodnícke septeto, okrem chvíľky na posilnenie sa nejakým drinkom, nedovolí nikomu na koncerte vydýchnuť si. Ich filozofiou je prísť, odísť a zanechať vzdúvajúcu sa hromadu šťastných, uslintaných a zničených zhýralcov! „Vieme, ako to má vyzerať, keď sa chceme poriadne odviazať,“ pripomína gitaristka a speváčka so strúhadlovým hlasom Alex Ware, ktorá založila kapelu v roku 2010 (údajne) za tri hodiny, pričom okrem nej sú v zostave ešte ďalšie dve dámy speváčka a perkusionistka Joni Belaruski a hornistka Jules. Ostatnými členmi sú Jason Nash (akordeón), Owen Evans (bendžo, trombón a gitara), Aidan Banks (husle), Young Oscar (trúbka) a Ake Appleby, chalan skúpy na slovo, ale na base hrajúci ako o život.

Ich prvý singel Merry Profits vyhral svoju kategóriu na Pure Rawk Awards, čím si zaistili miestenku na Emerging Icons v rádiu Absolute Radio. So svojim debutovým albumom Badly Stuffed Animals povymetali prach nielen po celom Londýne, ale aj v po kluboch Európe. Okrem iného si zahrali na letnej olympiáde v Londýne, na festivaloch Boomtown Fair, Bestival, Derbyshire’s Bearded Theory festival a veľmi silnú pozíciu majú v Škandinávii, najmä v Dánsku.

Ich étos? Prísť, odísť a zanechať vzdúvajúcu sa hromadu šťastných, uslintaných a zničených zhýralcov! The Great Malarkey sú vskutku živá kapela a neradno prepásť ich vystúpenie! Rada pre Vás: PRIDAJTE SA! Niet pochýb o tom, že na nohy postavia aj Slovensko.

The Great Malarkey 03Koncerty kapely The Great Malarkey na Slovensku:

24.apríla v Bratislave v klube Music Gallery u Dežmára

25.apríla v Novom Meste nad Váhom v klube Blue Note

26.apríla v Galante v dome kultúry, šiesty ročník benefičného koncertu ,,Chyťme sa za ruky“

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal a viac informácií získate na http://thegreatmalarkey.com

Kúpou vstupenky na koncert The Great Malarkey podporíte benefičné podujatie „Chyťme sa za ruky“ usporiadané piatykrát pre deti a osoby s mentálnym postihnutím zo zariadení domovov sociálnych služieb. Ďakujeme.

Text: Imrich Makó

Foto: The Great Malarkey

Benefičný koncert ,,Chyťme sa za ruky“ usporiada Občianske združenie Milan Štefánik

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky