Novinky

Vychádza CD MICHAL DAVID piesne z filmu DECIBELY LÁSKY

24. júna vychádza album piesní a hudby Michala Davida z divácky úspešného filmu Decibely lásky. CD obsahuje taktiež hit „Čuměj, čuměj, nekoukaj“ a tercet Karla Gotta, Ivy Janžurové a Michala Davida „To stárnutí zrádné“.

Na albume pesničiek a hudby z filmu Decibely lásky nájdeme celkovo 24 nových nahrávok neprekonateľného hitmakera českej populárnej hudby. Takmer 200.000 divákov už v kinách  videlo film Decibely lásky a práve hudba Michala Davida bola od začiatku najväčším ťahákom. Na CD sa dostalo celkovo 13 filmových songov v plných verziách a v deviatich z nich spieva sólovo alebo v duetoch Michal David osobne. Jeho poslucháči sa tak môžu tešiť na pôvodný nový album po piatich rokoch. Okrem singlu „Čuměj, čuměj, nekoukaj „, známeho z rozhlasového vysielania, obsahuje titul ďalšie potenciálne hity ako „ Jsou rána tížívá “ alebo „ Happy Birthday To You “.

Na nahrávke pochopiteľne účinkujú aj ďalší herci a speváci zo snímky Decibely lásky. Snáď všetky filmové piesne Michala Davida sa stali natoľko úspešnými, že veľakrát prekonali popularitu samotného filmu. Už teraz je zrejmé, že i tento soundtrack bude vďaka jeho hlavnému protagonistovi veľmi dobre rezonovať na diskotékach a pri koncertných vystúpeniach nielen v Českej republike.

Decibely lásky sa naďalej premietajú v českých, moravských, ale aj v slovenských kinách. V príbehu troch generácií, ktoré prežívajú svoje túžby, sny, nádeje i sklamania, a pritom neprestávajú veriť v lásku, priateľstvo a ľudské súznenie, účinkuje celá plejáda českých hviezd – vedľa ústredných protagonistov (Rudolf Hrušínský najml., Alžbeta Bartošová, Filip Cíl, Roman Vojtek, Petra Svoboda, Aneta Vrzalová) sa objavujú aj Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský ml., Václav Kopta, Lucie Vondráčková, Pavel Horváth a Karel Gott.

Zdroj foto: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2016

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky