Novinky

Speváčka Mista má nový emotívny singel „Take me home“, v ktorom spieva o nepodmienenej láske!

Slovenská speváčka Mista, ktorá žije a pôsobí v Česku, sa chystá dobyť rodnú krajinu! Očarujúca a talentovaná hudobníčka už ohúrila české, nemecké a dokonca čínske publikum. S novým singlom „Take me home“ chce zabodovať aj doma, na Slovensku. Hudbu emotívnej melodickej balady napísal Stano Šimor, ktorý spolupracoval aj s kapelami Morhotronic, či Lunetic. Na skladbe sa autorsky podieľala i samotná Mista. Spieva v nej o nepodmienenej láske, ktorú emotívne vyjadrila aj v klipe. Skvelá hudobníčka, ktorá študovala hru na husliach na Vysokej škole múzických umení, spolupracuje s najlepšími slovenskými muzikantmi. Gitary v skladbe „Take me home“ si napríklad strihol Henry Tóth. Vypočujte si nový singel speváčky Misty a tešte sa na Fun Rádio Dohody, kde ho zahrá naživo!

Talentovaná hudobníčka Mista chce zabojovať o priazeň slovenského publika. Po tom, čo jej skladby milujú nemeckí, švajčiarski, českí a dokonca čínski fanúšikovia, sa rozhodla zabodovať aj doma! Jej nový emotívny singel  „Take me home“ má všetky predpoklady na to, aby prerazil!

„Na tejto skladbe som pracovala vyše pol roka. Autorom hudby je Stano Šimor, ktorý spolupracoval aj s takými kapelami ako Morhotronic či Lunetic. Ja som sa tiež podieľala na písaní hudby a textu. Bol to veľmi dlhý tvorivý proces. Keby ste si vypočuli prvé demo a dnešnú verziu, ani by ste neverili, že je to tá istá skladba. Spolupracovala som na nej aj so známym gitaristom Henrym Tóthom. Vniesol do nej surovejší, živý zvuk, ktorý veľmi dobre podčiarkuje atmosféru piesne,“ vysvetľuje Mista.

V novom singli spieva multihudobníčka o nepodmienenej láske, podpore a uznaní. Melodický song ponúka plnú škálu pocitov, ktoré sú podľa Misty dôležité na to, aby sa nám plnili sny.

„Inšpiráciu na tvorbu hľadám úplne všade, dokonca aj v snoch. Som človek, ktorý má veľmi živé sny. Niekedy aj päť za noc. V noci žijem druhý život. Našťastie si všetky svoje sny väčšinou pamätám a neskôr z nich čerpám inšpiráciu. K singlu mám už aj videoklip, ktorý má jednoduchý príbeh. Od začiatku do konca je však plný symbolov a skutočných emócií, dodáva sympatická Mista.

Nový singel mladej hudobníčky si môžete užiť aj na letných festivaloch. Mista po prvý raz vystúpi na Fun Rádio Dohode a to dokonca vo všetkých piatich mestách!

„Veľmi sa teším a zároveň mám rešpekt. Vystúpení mám za sebou stovky, ale veľmi málo z nich na Slovensku. Je to prijemné po dlhšom čase vystupovať v krajine, kde som sa narodila a vyrastala,“ konštatuje Mista.

Mista, vlastným menom Soňa Šimorová, má za sebou klasické hudobné vzdelanie. Vyštudovala konzervatórium a potom Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Po 20-tich rokoch pravidelného cvičenia na husliach a na klavíri sa však rozhodla pre radikálnu zmenu. Ako sama vraví, chcela si tak zachrániť duševné zdravie. Presťahovala sa do Česka a z klasickej hudby presedlala na pop. Kariéru speváčky odštartovala v lete 2011 prvým singlom „Rock It (United)“, ktorý sa stretol s veľkým ohlasom. Rovnaký úspech dosiahla i s ďalším songom „Never Hide“, ktorý jej otvoril dvere aj do zahraničia. Vďaka následnej ponuke na spoluprácu s nemeckým vydavateľstvom A45 vyšiel v roku 2012 hit „Ca$h Out“. V tomto roku Mista vydala aj prvý sólo album „SHOW ME“, s ktorým absolvovala trojmesačné turné v Ázii a Európe. V roku 2013 a 2014 vydala ďalšie celoplošne hrané singli „Feel the breze“ a „Go wild“, ku ktorým mala turné po kluboch s americkou speváčkou Keshou. S novým singlom „Catwalk fever“ odštartovala Mista začiatkom leta 2015 koncertovanie s kapelou. Singel sa dostal na 13. miesto oficiálnej nemeckej POP CHART. Nový singel „Take me home“ vychádza súčasne s rock/alternativno/elektronickým EP albumom „BACK 2 ROOTS“.

Mistu si môžete užiť aj na Fun Rádio Dohode v Banskej Bystrici, v Nitre, v Malackách, v Bojniciach a v Poprade. Všetky informácie o hudobníčke nájdete ne: www.mistamusic.com, www.mistafashion.com alebo www.facebook.com/mista.singer.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Michal Hudec a archív Misty

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky