NovinkyKam na koncert?

Výberový album Tublatanky pokrstí Jožo Ráž!

Rocková skupina Tublatanka chystá veľkolepý krst! Nedávno vydaný výberový album „Cítim sa fajn – Najväčšie hity No. 3“ pokrstí 8. februára na koncerte v klube Ateliér Babylon v Bratislave. Za krstného otca si rockeri vybrali legendu Joža Ráža!

Frontman Maťo Ďurinda, basgitarista Ďuro Topor a bubeník Peťo Schlosser pripravili pre fanúšikov tri unikátne koncerty v kluboch v Bratislave, v Žiline a v Košiciach. Na bratislavskom  koncerte 8. februára v klube Ateliér Babylon pokrstí Tublatanka nedávno vydaný výberový album „Cítim sa fajn – Najväčšie hity No. 3“. Krstným otcom bude spevák a líder skupiny Elán Jožo Ráž.

Jožo si starostlivo vyberá, čo bude krstiť! Takže si chcel nové CD Tublatanky najskôr vypočuť. Pustil si ho a súhlasil, že toto CD pokrstí. Sľúbil, že na krst nepríde vlastným autom, ale taxíkom, aby sme si mohli  spolu vypiť whisky…“ Prezradil spevák a gitarista Maťo Ďurinda.

Líder Tublatanky Maťo Ďurinda uznáva hudobnú tvorbu Joža Ráža a ostatných členov skupiny. Obdivuje kvalitné melodické piesne s prevažne Filanovými textami. Dokonca sa priznal, že v poslednom čase Elán často počúva. Jeho 5-ročná dcéra Barborka si elánovské pesničky veľmi obľúbila, takže si ich spolu denne púšťajú.

„Joža Ráža si vážim preto, čo v muzike dokázal, zložil a nahral. Ja som vyrastal asi na tej najmelodickejšej muzike v 60-tych a 70-tych rokoch, veľa som počúval Beatles a ďalšie výborné anglické skupiny. Viem oceniť dobrú muziku, chytľavú pesničku a jej trvalú hodnotu. A tú hodnotu skupina Elán naozaj má. Joža Ráža som si vybral aj preto, lebo má vždy svoj názor, ktorý sa nebojí povedať na verejnosti, aj keď sa to nie vždy všetkým páči. V tom sme si asi dosť podobní.“  Priznáva Maťo Ďurinda.

Tublatankovský rockový nášup vypukne 8.2 v klube Ateliér Babylon v Bratislave, 9.2. v klube Smerr MC v Žiline a 16.3 v Collosseum klube v Košiciach. Kapela fanúšikom naživo predstaví výberový album „Cítim sa fajn – Najväčšie hity č. 3“. Okrem overených hitov zahrá Tublatanka aj nový singel, bonusovú pieseň „Nový vírus“. Nenechajte si ujsť neopakovateľnú klubovú atmosféru. Frontman Maťo Ďurinda, basgitarista Ďuro Topor a bubeník Peťo Schlosser predvedú poctivý dvojhodinový koncert a na všetkých fanúšikov sa tešia. Vstupenky na koncerty sú v predaji v sieti Ticketportal a v miestnych pokladniach klubov.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky