NovinkyKam na koncert?

Kultúrne centrum Dunaj 6. týždeň 2013

4.2. (po) 18.00 Deti choré na lásku: o osudoch detí z detských domovov diskusia (vstup voľný / sála)

Prečo mladí dospelí z detských domovov v živote zlyhávajú? Prečo často končia na ulici? Čo majú spoločné tí „domováci“, ktorí v živote uspeli? Kniha Deti choré na lásku rozpráva príbehy domovákov, ktorí vyhľadali pomoc SOS program Úsmevu ako dar. V KC Dunaj budeme diskutovať o knihe a o skutočných osudoch mladých „domovákov“.

„Vypestovali sme v nich závislosť od kolektívu a potom ich v 18+ rokoch poslali do života, aby sa starali sami o seba.“

O knihe, ale aj o skutočných osudoch „domovákov“, budú v KC Dunaj diskutovať:
• Danka Müllerová-Sladká, vedie SOS program Úsmevu ako dar, jedna z autoriek knihy
• Zdenka Klasová a Helena Kasanová, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR
• Peter Pollák, Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity
• Mladí dospelí, o ktorých osudoch rozpráva kniha
Do diskusie sa zapoja aj ďalší ľudia, ktorí sa téme venujú
• zástupcovia detských domovov
• zástupcovia mimovládnych organizácii…

Moderuje: Roman Bomboš

http://www.facebook.com/events/256127371184073/

4.2. (po) 18.30 Proaction Café diskusia (vstup po registrácii / chillout)

Príďte si vychutnať experimentálny priestor pre kreatívny, na akciu zameraný intenzívny rozhovor o Vašich projektoch, nápadoch či otázkach, na ktorých Vám záleží.

5.2. (ut) 8.30→10.00 Kreatívne ráno: Oklam svoj zlozvyk! diskusia workshop         ( vstup voľný / bar)

Pozývame vás na 28. Kreatívne ráno, ktoré sa bude niesť v duchu zvyšovania efektivity vašej práce. Príde zakladateľ Maxman consultants Peter Benkovič a managing director Lukáš Bakoš. Po Kreatívnom ráne, ktoré prebehne štandardne sa 60 vopred prihlásených účastníkov zúčastní workshopu. Témou Kreatívneho rána je Oklam svoj zlozvyk.

Oklam svoj zlozvyk!
Napriek tomu, že sa považujeme za sofistikované a racionálne mysliace bytosti je veľká časť nášho správania postavená na automatizmoch, návykoch a zlozvykoch. Naučené formy správania ovplyvňujú naše rozhodovanie, premýšľanie a konanie často oveľa viac ako si uvedomujeme alebo ako sme ochotní si pripustiť.
Bojovať so zlozvykmi stojí veľa energie a často nikam nevedie, preto s nimi bojovať nebudeme a radšej sa ich naučíme klamať.

Peter Benkovič
Vyštudovaný psychológ, spoluzakladateľ a partner spoločnosti Maxman Consultants. Peter je senior trénerom, konzultantom, facilitátorom a koučom pre vrcholových manažérov a obchodníkov v medzinárodných spoločnostiach. Peter sa rozvoju a zvyšovaniu efektivity venuje už 38 rokov. Počas svojej kariéry sa stal viceprezidentom Československého profesijného združenia pre zážitkové vzdelávanie, šéfredaktorom časopisu Manažérske echo a spoluzakladateľom niekoľkých medzinárodných projektov (International Partners for Assessment and Development, Profesijné združenie pre zážitkové vzdelávanie).

Peter má na svojom konte viac ako 1500 tréningových dní, viac ako 200 vedených skupín a 800 koučingových hodín s členmi top manažmentu. Absolvoval niekoľko študijných pobytov vo Veľkej Británii, v Nemecku, vo Švajčiarsku a je držiteľom viacerých medzinárodných certifikátov (Winning Complex Sales™, Managing Strategic Accounts™, Initiating New Businesses™, Coaching the Sales Process™). Publikoval viac než 30 článkov o koučovaní, rozvoji manažérov, leadershipe, manažérskych kompetenciách, assessment a development centrách, tímovej práci a outdoor tréningoch.

Lukáš Bakoš
Managing Director spoločnosti Maxman Consultants. Absolvent Katedry psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a dvojročného nadstavbového štúdia manažmentu na UBC Sydney v Austrálii. Manažérske skúsenosti získal pôsobením na pozíciách Training&Development Manager v nadnárodnej telekomunikačnej spoločnosti a ako HR Riaditeľ v medzinárodnej IT spoločnosti, kde zodpovedal za celkové zastrešenie HR pre všetky pobočky spoločnosti v Európe a Ázii. Lukáš je kouč, tréner a facilitátor v oblasti managementu a leadershipu. Venuje sa konzultáciám a tréningom manažérskych zručností, zvyšovaniu individuálnej a tímovej efektivity a zlepšovaniu výkonov manažérov a ich tímov. Vedie medzinárodné tréningové a rozvojové projekty na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Turecku, Kazachstane, Spojených Arabských Emirátoch a Indii.

Na workshop sa môžete prihlásiť na adrese info@kreativnerano.sk, počet je obmedzený na 60 ľudí.

http://www.facebook.com/events/124596404378124

5.2. (ut) 19.30 Bioscop: Lolita (USA/Francúzsko, 1962) kino (3 € na mieste / sála)

Stanley Kubrick ponúka príbeh muža v strednom veku, ktorý sa stane posadnutý dospievajúcim dievčaťom. V romantickej dráme uvidíte J. Masona, S. Winters, S. Lyon, P. Sellersa a ďalších.

Réžia: Stanley Kubrick, rok výroby: 1962, 152 min., čiernobiely, české titulky

Info o filme

http://www.facebook.com/events/508812105829677/

6.2. (st) 17.30→19.00 Jazyková kaviareň stretnutie (vstup voľný / bar)

Stretnutie záujemcov o rozhovor v cudzích jazykoch sa koná každú prvú stredu v mesiaci. Radi hovoríte nejakým cudzím jazykom? V príjemnom prostredí sa môžete porozprávať po bulharsky alebo v inom jazyku s predstaviteľom z niektorého zo zahraničných kultúrnych inštitútov v Bratislave a tak si precvičovať jazykové schopnosti.

7.2. (št) 18.00 Literárny klub: Fragmenty z Fragmentu literatúra (vstup voľný / bar)

Oleg Pastier a jeho hostia uvádzajú novinky z vydavateľstva F. R. & G. a časopisu Fragment.

7.2. (št) 21.00 Michael Priest + Que party (2 €/3 €* na mieste *po 24.00 / bar)

Michael Priest (Hochspannung!) a Que (The Uniques) prinesú selekciu toho najčerstvejšieho z klubovej hudobnej scény. Ich štýlový záber zahŕňa House, UK funky, garage, juke, dubstep a global bass.

Michael Priest je DJ, promotér a jeden zo zakladateľov úspešnej party Hochspannung!, ktorou sa so zvyškom teamu snažia do Bratislavy prinášať to najaktuálnejšie z electro house/bassline scény. Vo svojich setoch obľubuje electro house, heavy basslines, grime, fidget, ghettotech, ale nebráni sa ani lámanému dubstepu, či hitom z rokov starších.

Que je menej známy pseudonym, pod ktorým sa skrýva Pišta z kapely The Uniques. Popri vlastnej produkcii a DJingu stál pri zakladaní takmer legendárnych Hochspannung! a Chunk-Foo nocí. Po roku elektronickej inaktivity sa vracia za pulty s basovejším zvukom, ale za to s väčšou pestrosťou žánrov a tempa.

8.2. (pi) 21.00 Wilsonic Club: Stratasoul party (4 €/5 €* na mieste *po 24.00 / sála)

Wilsonic Club každý mesiac prináša zvuk a atmosféru júnového festivalu. Hosťovský DJ set korenený vlastnými trackmi obstará Stratasoul, ktorému vo februári vychádza producentský debut Luvly Isles.

9.2. (so) 10.00→17.00 Retro burza burza (vstup voľný / sála+bar)

Valentínska Retro Burza! Prstene, náramky, náušnice, náhrdelníky, prívesky, brošne, odznaky, doplnky, šaty a iné pekné vecičky od kreatívnych predajcov z internetového portálu SAShE.sk uvidíte na vlastné oči a vyskúšate na vlastnej koži. Pripravený je aj valentínsky workshop s PoTvoRou a slané a sladké dobroty.

Radi by ste svojej polovičke vlastnoručne vyrobili originálny valentínsky darček? PoTvoRa Vás počas workshopu nechá nahliadnuť do tajov tvorby zaujímavých ozdôb. Môžete si vyrobiť darček podľa vlastnej fantázie alebo sa inšpirovať predlohou..

Príďte si vybrať zo širokej palety rôznorodých hand-made výrobkov slovenských autorov! Každý kúsok je originál.

Chcete sa zúčastniť Retro Burzy ako predajca? Prihláste sa do 26. 1. 2013 na http://bit.ly/Sbm6ix.

Retro Burzy sa zúčastnia vybraní predajcovia, ktorým deň po ukončení prihlasovania zašleme email o účasti. V prípade, že nemáte svoju značku/web, je potrebné zaslať portfólio na info@milujemretro.sk. Svoje otázky môžete rovnako smerovať na uvedený mail.

http://www.facebook.com/events/414998131909781

9.2. (so) 21.00 Balkan Beats: Mr. Loco (BG/MX/PE/CZ) + Malalata + VJ Plástico (PT) koncert party (5 € na mieste / sála+bar)

Balkánska hudba, mexická cumbia, karibské reggae, francúzsky swing, tradičná cigánska hudba a slovenská alternatíva. Hosťom Malalata Soundsystem bude medzinárodná kapela Mr. Loco, ktorá originálnym spôsobom kombinuje balkánsky folklór okorenený prvkami latina, reggae, ska i hip hopu. Svieže rytmy navodia pozitívnu atmosféru plnú ľahkosti balkánskych krajín.

Kapela Mr. Locco vznikla začiatkom roku 2010. Jej členovia sú:
• Filip Flusser (BG) – tambura, gitara, spev
• Luis Franco (MX) – basa
• Vlado Ulrych (PE) – trúbka, kena, klávesy
• Marek Macháček (CZ) – bubny

Malalata odohrala desiatky koncertov s kapelami a producentmi ako N.O.H.A. (E), Parov Stelar (A), Watcha Clan (F), Parno Graszt (H), Karamelo Santo (AR), v najvýznamnejších kluboch v Prahe, Bratislave alebo Warszawe, Krakowe, na Filmovom festivale v Karlovych Varoch, fest Anča v Žiline, bratislavskom Uprisingu či vo vysielaní Rádia_FM.

http://www.facebook.com/events/413161708760635/

10.2. (ne) 18.00 iHRYsko v Dunaji spoločenské hry (1 € na mieste / bar)

Večer spoločenských hier. Poradíme, vysvetlíme a naučíme. Príďte sa zahrať a zabaviť!

 zdroj: Denisa Chylová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky