Novinky

Všetci sú za DVERAMI Zuzany Smatanovej!

Zuzane Smatanovej sa podaril neuveriteľný kúsok! Svojim posledným singlom Dvere z rovnomenného albumu pokorila Coldplay i Adele. Singel je na svete už pol roka a na Slovensku patrí podľa oficiálneho rebríčka stále k najhranejším skladbám.

Album DVERE je piatym radovým albumom talentovanej Zuzany Smatanovej. Vyšiel na jeseň minulého roku a jeho titulná skladba má rovnaký názov „Dvere“, ktoré sú pre Zuzanu Smatanovú symbolické:

„Dvere znamenajú prechod, sú vstupom do nových dimenzií. Aj ja som prešla pomyselnými dverami, či už hudobne, textovo, ale aj osobnostne niekam inam. Napriek tomu viem, že som to stále ja. Cítim, že som zrelšia a na mnohé veci sa už pozerám úplne inak, ako doteraz…“

Titulná a momentálne podľa hitparády IFPI i najhrannejšia skladba v slovenských rádiách Dvere vznikla ako piata v poradí. V rebríčku hranosti sa drží už celých 23 týždňov a o jej text, hudbu i videoklip sa postarala samotná speváčka.

„Klip sme s našim zvukárom Petrom Výbochom vytvorili zo záberov z mojej malej kamery. Za dva dni sme dokázali z 80-tich súkromných videí spraviť „backstageový“ klip o akom som už dlho snívala. Fanúšikovia si tak môžu pozrieť ako skúšame, ako cestujeme na koncerty i to ako sa popritom nestále bavíme.“ vysvetľuje vznik klipu Zuzana Smatanová.

Producentom Dverí sa stal opäť Maroš Kachút, ktorý od roku 2003 produkoval doteraz všetky Zuzanine albumy. Na albume sa nachádza presne desať skladieb, ktoré nahrala kapela v zložení Maroš Kachút, Palo Smolka, Braňo Jelen a Dušan Kulich. Na husle zahral hosť – producent a skladateľ Slavo Solovic. Ďalším singlom z albumu DVERE je skladba „Dnes sa mi nechce nič“, ktorá už znie v slovenskom éteri. Fanúšikovia sa čoskoro môžu tešiť aj na klip k tejto pohodovej skladbe.

text: Nora Krchňáková

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky