Novinky

Jana Kirschner po prvý krát moderátorkou!

Speváčka Jana Kirschner sa dnes predstaví v novej úlohe! Po prvý krát v živote bude moderátorkou! Šarmantná hudobníčka slávnostne otvorí 14. ročník Medzinárodného festivalu frankofónneho filmu Bratislava FIFFBA 2012.

Jana Kirschner je úspešnou speváčkou, skladateľkou aj matkou. 33-ročná diva však teraz stojí pred novou výzvou! Po prvý krát sa ocitne v úlohe moderátorky.

„Celý život som sa úspešne vyhýbala podobným aktivitám. Keď som sa však dozvedela, že festival FIFFBA má tento rok zmenšený rozpočet, tak som si povedala, že ich podporím aspoň svojim účinkovaním. A tak sa po prvý krát v živote postavím na pódium ako moderátorka. Mám veľkú trému, ale spolieham sa na svoj osobný šarm a dúfam, že sa mi podarí zapamätať si text.“ Priznáva Jana Kirschner.

Festival FIFFBA predstaví horúce filmárske novinky z frankofónnych krajín, filmy oceňované na svetových festivaloch, ale aj dokumenty a krátke filmy. K milovníkom dobrého filmu patrí aj samotná speváčka.

„K francúzskym filmom mám blízko a rovnako k hercom, ktorí sa stali legendami – Jeanne Moreau, Catherine Deneuve, Brigitte Bardot, Jean Gabin alebo Alain Delon. Mojou najväčšou láskou však navždy zostane Belmondo.“ S úsmevom prezradila Jana Kirschner.

FIFFBA 2012 prinesie vyše štyridsať celovečerných a krátkych filmových diel. Otváracím filmom bude novinka Marjane Satrapi a Vincenta Parronauda „Kura na slivkách“. Perzská filmová rozprávka o slávnom hudobníkovi, ktorý stratí všetku chuť do života po tom, ako sa mu rozbili milované husle. Fanúšikovia sa na festival môžu tešiť od 12. do 15. apríla v bratislavských kinách Lumiére a Mladosť.

text: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky