Novinky

Vladis vydáva nový abum Generácia II Kalašnikov

Predstavuje titulný singel Babylon – exkluzívnu spoluprácu s Majkom Spiritom a Maxom!  

„Postaviť Babylon nie je ľahké, ale Vladis, Majk Spirit a Maxo to v tejto skladbe dokázali.

Chémia medzi interpretmi funguje priam dokonale! “

Banger.sk

Po Hate Songu Taký Nejsom s Celeste Buckingham prichádza Babylon s Majkom Spiritom

„Slobodná vôľa je dvojsečná zbraň a je len na nás, ktorou cestou sa vyberieme,“ odkazuje Vladis vo svojom novom singli Babylon, ktorý predstavuje v premiére práve dnes.  Mladému raperovi sa podaril husársky kúsok – pozvanie hosťovať v jeho novej skladbe prijal kolega Majk Spirit. Vladis tak v horizonte posledných mesiacov predstavuje už druhý hviezdny duet. Jeho nedávna spolupráca s Celeste Buckingham Hate Song (Taký nejsom) sa aktuálne na Youtube teší z čerstvo prekonanej  hranice milión vzhliadnutí.

Ako vlastne vznikol nápad na unikátny duet dvoch raperov? „S Majkom som chcel urobiť spoločnú vec už  v minulosti, ale vtedy to nevyšlo. Poznáme sa dlhé roky ešte z futbalu zo Slovanu, kde sme hrali ako „puberťáci“, spomína Vladis. „Bavili sme sa spolu o tom, že by som ho chcel mať na tomto albume. Keď potom vznikol Babylon s Maxom, ktorý s ním vystupuje na White Tour, tak ho trafil track a prispel na dosku,“ prezrádza zákulisie vzniku spolupráce.

„Posledné dva roky som odmietal všetky spolupráce, lebo som sa venoval svojmu projektu Ypsilon. Vladis bol jedným z tých, s ktorými plánujeme feat už dlhšiu dobu, ale až teraz sa nám to podarilo zrealizovať,“ hovorí na margo vydareného duetu Majk Spirit. „Dal som Vladisovi zelenú v prvom rade pretože poslal dobrú skladbu. V druhom rade pretože viem, že na sebe maká už 15 rokov a doprial by som mu dôstojné miesto na scéne, zaslúži si ho.“

K singlu prispel svojím dielom aj Martin Maxo Šrámek, stále viac vnímaný už nielen ako hudobný producent, ale tiež ako spevák. Oboch raperov totiž spája to, že si ako hudobného producenta svojich najnovších albumov zvolili práve Maxa. Ten do novej Vladisovej skladby pridal svoje vokály a Babylon bol postavený.

„Skladba má viac významov. Od oslavy šance, tvoriť si svoju budúcnosť až po dôraz na to, ako s tou šancou budeš narábať,“ dodáva Vladis na margo posolstva, ktoré Babylon nesie.  

Malý hudobný výlet do Ríma

Vizuálne spracovanie svojej novinky zverila trojica Vladis-Majk Spirit-Maxo režisérovi Michalovi Nemtudovi. Ten vymyslel malý hudobný výlet – ako lokáciu na nakrúcanie si vybral Rím. A tak celý tím odletel na niekoľko dní do Talianska. „Po vypočutí pesničky sme s Vladisom sedeli a uvažovali, kde by sa klip mohol natáčať. Skladba si žiadala niečo honosné a veľkolepé, tak sme sa napokon rozhodli pre Rím, ktorý je jedinečný svojou históriou a samozrejme architektúrou. Naše rozhodnutie bolo jednoznačné – ako sa hovorí: Všetky cesty vedú do Ríma,“ prezrádza o nakrúcaní Michal Nemtuda.

Nový album – nový tím – nový Vladis

IMG_9684Exkluzívna singlová spolupráca s názvom Babylon sa stala zároveň titulným singlom Vladisovho nového, v poradí štvrtého sólového albumu Generácia II Kalašnikov. Oboje – skladba i platňa – totiž

vychádzajú v rovnaký deň, dnes 15. júna. Vladis sa hlási o slovo po trojročnej albumovej prestávke. Ako priznáva, od roku 2013, kedy vydal predošlý album Diamant, sa veľa zmenilo: „Posunul som sa hlavne po technickej stránke, spoznal nových ľudí a vytvoril si okolo seba inšpiratívny a kreatívny team. Chcel som ukázať progres a urobiť kvalitnú dosku, ktorá bude dôstojne reprezentovať pokračovanie albumu Generácia I. Trénoval som, rozoberal veci ako flow, podanie, nový zvuk a chcel som ukázať rôznorodosť mojich schopností. Snažil som sa nahrať dosku, ktorá bude úprimná a zároveň v nej opísať,  akými vecami som prechádzal počas posledných dvoch rokov.“

S výrobou a vydaním nového albumu si dal Vladis tentokrát načas. Proces nahrávania trval relatívne dlho, až 18 mesiacov. „Nič ma netlačilo. Dlhšie som nič nevydal a posledný rok som chodil hrať minimálne. Chcel som prísť s fresh materiálom. Otázka času nebola dôležitá.  Jediný cieľ bol, aby som bol s albumom vo finále  spokojný. Počas nahrávania som sa učil aj novým veciam, tak sme v štúdiu  so skladbami viac experimentovali.“ Hudobné experimentovanie a štúdiovú alchýmiu Vladis tentokrát zveril štúdiu Littlebeat. Jeho novým producentom sa tak stal Martin Maxo Šrámek v tandeme s Andrejom Hruškom. „S Maxom a s Andym sa poznám už od roku 2005, kedy som robil na prvom albume 2H+ Taktomalobyťataktobude.  Registroval som ich a vedel som, že majú dobré nápady. Teraz prišli tie správne podmienky na to, aby som s nimi mohol urobiť dosku a zafungovalo to. Veľa sme diskutovali a Maxo sa prejavil ako správny mentor. Ich spoločný prístup a vedomosti ma veľmi obohatili. Prispeli na album produkciami a najviac som ocenil ich nasadenie pri tvorbe a zapálenie pre vec.“

Ako Vladis prezrádza, proces nahrávania priniesol aj výrazný prelomový okamih. Ten prišiel po nahratí skladby Premena. Po skladbe Premena som vyradil  demá a rozhodol som sa, urobiť úplne iný materiál a začal som album budovať nanovo. Chcel som robiť náročnejšie skladby a selektovať výber podľa tých, s ktorými som bol spokojný. Vo finále sa dostalo na album 15 plnohodnotných vecí, ktoré si držia svoju kvalitu,“ dodáva o svojom najnovšom umeleckom prerode.

Turné je predo dvermi

Album Generácia II Kalašnikov Vladis predstaví fanúšikom aj osobne. Na jeseň totiž plánuje turné, ktorého termíny a miesta zverejní už čoskoro. „V rámci turné chceme urobiť aj krst albumu a na vybrané väčšie koncerty prídu aj niektorí hostia, uvidíme podľa termínov a času,“ dodáva. Pred tým, než sa vyberie na jesenné turné, fanúšikovia sa môžu tešiť na jeho koncerty na letných festivaloch. Potvrdené sú zatiaľ Šírava (8. 7.) a Vibe fest (8.-10.7.).

Tracklist albumu Vladis: Generácia II Kalašnikov:

 1. Intro
 2. Babylon feat. Majk Spirit, Maxo
 3. Good vibe feat. Dano Kapitán
 4. Taký nejsom(Hate song) feat. Celeste Buckingham
 5. Nemusím feat. Kali,Maxo
 6. Better feat. Celeste Buckingham
 7. Kalašnikov
 8. V labyrinte
 9. Pošlu to dál feat.Matej Vávra
 10. Hej Slovák feat. Nicole
 11. Poznáš ma feat. Matej Vávra
 12. #Čosimyslia feat. Dano Kapitán
 13. Najlepší syn feat. Matej Vávra
 14. Záujmy
 15. Lazar feat. Maxo

Viac info:

www.facebook.com/Vladis2hpozitiv

 zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky