NovinkyKam na koncert?

Visiaci zámok a Vypsaná fiXa vyráža na spoločné KULTTOUR

Spoločných osem koncertov pražskej formácie Visiaci zámok a pardubickej Vypísané fixky počas novembra, to je kombinácia, ktorá sľubuje hudobne našlapaný zážitok. Obe kapely takto spolu vystúpi úplne prvýkrát. „Dúfame, že netradičné spojenie zrejme prinesie aj netradičné koncertné zážitok pre našich priaznivcov. De facto je spoločne nenecháme vydýchnuť. Visiaci zámok je rovnako ako naša partia obalenej zvukom kultový gitary Jolana. Teším sa, až spoločné stretnutie týchto nástrojov prereže múry kultúrnych domov a hlavne uši tých, ktorí navštívia túto podarenú kalamajku, „hovorí frontman Vypísané fixky, Mardi.

Turné štartuje 1. novembra v Chomutove a posledná zastávka bude 30. novembra Stankov pri Plzni. Ako bude vyzerať program koncertov je zatiaľ v prípravách. Kapely zahrajú prierez svojim repertoárom a možno dôjde aj na spoločnú pieseň či piesne, ale aké a akou formou, si zatiaľ obe strany nechávajú ako prekvapenie.

„V minulých rokoch sme jazdili na turné s menej známymi kapelami, ako sú anglickí Pellethead alebo severočeští Ovčie kiahne. Tento rok sme hľadali skupinu už slávnu a skúsenou, nech je nejaká zmena. Vypísanú fixuje sme doteraz stretávali len letmo na festivaloch, tak sa konečne zoznámime dôvernejšie. Pozorovať životosprávu muzikantov je pre nás dlhoročným koníčkom. Veríme, že ani poslucháčom nebude spojenie VZ + VF proti srsti a že koncerty budú vyhecovanejší. A tiež dlhší a pestrejší, proste dva v jednom, „vysvetľuje Jan Haubert z visiaceho zámku, prečo sa stretnú tieto dve kapely na jednom pódiu.

Visací zámek / Vypsaná fiXa / KULTTOUR 2013

01.11.2013          Chomutov- KD

02.11.2013          Točník u Klatov- KD

08.11.2013          Kroměříž- KD

09.11.2013          Frýdek Místek- KD

15.11.2013          Kolín- Staré lázně

22.11.2013          Strakonice- KD

23.11.2013          Dražice u Tábora- KD

30.11.2013          Stankov u Plzně- KD

Více informací najdete na:

www.visaci.cz

www.vypsanafixa.cz

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky