NovinkyKam na koncert?

Vianočný koncert Vypsanej fiXy v pražskom Lucerna Music Bare vypredaný!

Svoj každoročný vianočný „mejdan“ odohrá Vypsaná fiXa v Lucerna Music Bare už 19. decembra. Vypredané bolo už 14 dní pred samotným dátumom koncertu. „Veľká vďaka patrí našim fanúšikom, pretože to je fakt dobrý pocit vedieť, že idete hrať do absolútne vypredanej sály,“ hovorí Vypsaná fiXa.

Tento rok bol pre Vypsanú fiXu nabitý. Podarilo sa jarné Tugedrtůr spoločne s Mňága a Žďorp a na žiadosť promotérov sa na jeseň pridávali ďalšie koncerty. Leto bolo v znamení letných festivalov a podaril sa „Fixí“ pardubický ON THE ROAD festival. Jesenné Kulttour po kultúrnych domoch a netradičné spojenie s Visacím zámkem bolo opäť veľmi úspešné a Mardi s bubeníkom Pitrs a ďalšími muzikantmi natočili dosku pre deti – Mixle v piksle . Koniec roka vrcholí vypredaným vianočným koncertom, ktorý prebehne v pražskom klube Lucerna Music Bar 19. decembra od 21:00 hod. Ako hosť vystúpi harmonikárka Troch sester Veronika – Supice.

„Vianoce strávime doma, ale skraja januára ideme do štúdia, pretože nás čaká natáčanie nového albumu. Prípravu piesní sme urobili v októbri na našom detašovanom pracovisku na Sečskej priehrade. V januári to natočíme v štúdiu Jámor pod producentským dohľadom Ondreja Ježka. Na sústredení vznikla veľmi zaujímavá demonahrávka, tak už sa veľmi teším až na tom pod vedením Ondreja začneme pracovať, „hovorí Mardi.

Album, ktorý zatiaľ nemá ešte definitívny názov, by mal vyjsť začiatkom marca 2014. Kapela ho pokrstí na chystanom klubovom turné, ktoré už ale názov dostalo „Před náma hrajeme my“. „Je to jednak parafráza na jedno naše predchádzajúce CD (Před náma jedeme my) a za druhé, my naozaj sami sebe predskočíme. Predkapela Vypsaná fiXa zahrá pred Vypsanú fiXou. Ako to bude v reáli vyzerať, zatiaľ nebudeme prezrádzať, „vysvetľuje Mardi a dodáva: „Všetko prebehne aj v rámci toho, že sa chystáme v priebehu budúceho roka spoločne s našimi fanúšikmi oslavovať, pretože v roku 2014 to bude dvadsať rokov od založenia toho nášho zoskupenia. No a to na začiatku, keď sme Fixu založili ako sezónny letný projekt, naozaj nikto nečakal. Tento príbeh oslávime všade a konečne zahráme aj piesne z prvotných demosnímkov, ktoré sme vytrvalo odmietali hrať aj keď ich ľudia stále vytrvalo vyžadovali. Teraz sa dočkajú.“

Viac informácií na www.vypsanafixa.cz

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky