NovinkyReportáže

Vianočný HEX s Táslerom a Grigorovom takmer zbúral Štúdio L+S!

Skupina HEX si po prvýkrát na jednom pódiu zahrala s bratmi Táslerovcami a legendárnym Robom Grigorovom! Vzácnych hostí si pozvala na výnimočný vianočný koncert v Štúdiu L+S, ktorý bol vypredaný do posledného miesta. Peter „Ďuďo“ Dudák, Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Tibor „Tybyke“ Szabados odpálili skladby „Srdce“ „Nezaspím“ a „Ľahký song“ z albumu TEBE a megahity „Keď sme sami“, „V piatok podvečer“ či „Nikdy nebolo lepšie“. Fanúšikovia si užili fantastickú atmosféru a HEXákov nechceli pustiť z pódia!

 Úžasná energia, tancujúce publikum a standing ovation! Tak vyzeral vianočný koncert skupiny HEX v Štúdiu L+S. O neskutočnú náladu sa okrem HEXákov postarali aj exkluzívni hostia – Ivan Tásler, Miro Tásler, Robo Grigorov, Lasky a Peter Novák alias Šarkan. Táslerovci odpálili HEXácku klasiku, skladbu „Snežný pluh“ a spolu s HEXom zahrali aktuálny hit IMT Smile „Budeme to stále my“.

 „Je to neuveriteľné, ale my sme spolu doteraz nikdy nehrali. O to viac sa teším, že sa to dnes stalo a že sme to spolu prežili. Som rád, že nás pozvali, je to super, zažiť s nimi takúto atmosféru v kultovom bratislavskom priestore. To je presne to, čo sa má diať medzi kapelami, takéto milé stretnutia a prepojenia. A je to jedno, či je to po piatich alebo po 20-tich rokoch, ako v našom prípade,“ tešil sa Ivan Tásler.

Vystúpenie s legendárnym Robom Grigorovom bolo pre kapelu splneným snom. Spolu zahrali Robovu skladbu „Bol raz jeden žiak“. „Robo bol náš detský hrdina, chodili sme spolu na koncerty Ventilu a Midi. Je to pre nás tak trošku splnený sen – zahrať si s ním jeho pesničku. Teším sa, že nám to na pódiu spolu fungovalo,“ vyznal sa Tomáš „Yxo“ Dohňanský. „My sa poznáme strašne dlho, sme kamaráti. Som rád, že ma pozvali. S Ďuďom som sa stretol ešte v skupine Midi, aj sme si spolu zahrali. Sme skrátka roky prepojení,“ konštatoval Robo Grigorov.

Peter „Ďuďo“ Dudák, Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Tibor „Tybyke“ Szabados sa predviedli v skvelej forme. Do posledného miesta vypredanému Štúdiu L+S zahrali hity zo zatiaľ posledného albumu TEBE „Srdce“. „Nezaspím“ a „Ľahký song“. Piesne „Maťo a Linda“, „Život“ a „Nedeľa“ si chalani zaspievali so Šarkanom, ktorý je teraz stálym hosťom HEXu. Zostavu kapely doplnil klávesák Michal „Veslo“ Veselý a gitarista Tomáš Vagaský alias Tomky.

 „Bol to posledný koncert v tomto roku. Hostí sme si pozvali preto, lebo sú to buď naši dlhoroční kamoši alebo sú to hudobníci, s ktorými sme vyrastali. Šarkan s nami teraz hosťuje často, je to naša posila. Teším sa, že sme si výborne zahrali, bolo to úžasné, v jednom momente sme boli ôsmi na pódiu,“ neskrýval radosť spevák, skladateľ a gitarista Peter „Ďuďo“ Dudák.  Počas obľúbeného seriálového hitu „Oteckovia“ si HEXáci na pódium pozvali deti z publika, ktoré s nimi odspievali celú skladbu. Vždy dobre naladený Lasky odpálil viacero skladieb a nechýbal ani na záverečnej klaňačke. „S HEXom sa poznáme strašne dlho. Na prvom koncerte, čo sme hrali, nás vlastne vysmiali. Prišli sme trochu neskoro, tak na nás zazerali. Ale rokmi sme si na seba veľmi zvykli. Ja som taký voľne pohodený jukebox, ktorý zaspieva akúkoľvek skladbu HEXu,“ smial sa Lasky z kapely Para.

„Bol to nádherný večer a už druhý vianočný koncert tohto typu, ktorým chceme niečo naznačiť. Na budúci rok oslavuje HEX 30 rokov na hudobnej scéne a takto nejako by sme si to predstavovali vo veľkých priestoroch. Pre fanúšikov chystáme turné s exkluzívnymi hosťami,“ plánuje Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Fantastický večer zakončila kultová kapela megahitmi „Keď sme sami“, „V piatok podvečer“ a „Nikdy nebolo lepšie“, ktoré roztancovali celú sálu. Fanúšikovia ich odspievali spolu s HEXom a kapelu odmenili standing ovations.  Informácie o skupine nájdete na http://www.hex.sk/

Redakciu mojamuzika.sk informovala Nora Krchňáková.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky