Novinky

VANDA BUDE PRACOVAŤ NA ŠPANIELSKOM CD V ŠKANDINÁVII, USA I JUŽNEJ AMERIKE!

Prirodzenosť, podmanivá charizma, zvučný hlas a úprimná radosť z hudby – to je VANDA – speváčka, ktorú stále viac fanúšikov nenazve inak než „slovenská Shakira“. Jej aktuálna tvorba je totiž špecifická vášňou k Latinskej Amerike, ktorú dokázala letným singlom La Peregrina, z druhého albumu „Introspective“ (2015). Dnes potvrdzuje svoje hispánske umelecké tendencie špeciálnym hudobným darčekom pre fanúšikov, mash-upom (Shakira & Rihanna & Vanda).

Slovenská hudobná „Pútnička“ začína novú medzinárodnú hudobnú cestu

Nemecko – Fínsko – Spojené štáty – Mexiko – Argentína. Od tohtoročnej jesene do budúcoročnej jari čaká slovenskú speváčku VANDU unikátna služobná cesta. Polroka strávi na cestách, a bude koncertovať, skladať nové piesne a pripravovať nový album. „Môj posledný singel „La Peregrina“ znamenal v preklade „Pútnička“ a zdá sa, že som ho ako singel začiatkom leta nevybrala náhodou,“ premýšľa Vanda nahlas o tom, ako symbolicky názov singla nadviazal na jej nové hudobné plány. „Nová hudobná púť, ktorú odštartovala La Peregrina, teraz pokračuje. Začne sa už o pár dní v Nemecku a skončí sa (no len na chvíľu) o pol roka neskôr v Argentíne,“ vysvetľuje. Do spomínaných krajín Vanda vycestuje za pracovnými povinnosťami. Na jar tohto roka vydala svoj druhý album „Introspective“, no vzápätí začala skladať prvé skladby na ďalšie CD. „Zistila som, že spev v španielčine je mojou ozajstnou umeleckou srdcovkou. Takú inšpiráciu jednoducho nemôžem ignorovať.“ Nové hudobné nápady Vandu ťahajú ešte viac k latino rytmom, preto sa rozhodla realizovať ich v zahraničí. Významným je pri tom predovšetkým plán nahrávať album priamo v Južnej Amerike v spolupráci s tamojšími hudobníkmi a producentmi.  

Vanda, Shakira a Rihanna v jednej skladbe ako predzvesť nového albumu

Foto by ADAM PRIBYLINEC_small_DSCF0076Len pár dní pred odchodom zo Slovenska sa Vanda rozhodla zrealizovať malú hudobnú rozlúčku s letom vo forme exotického, energického hudobného prekvapenia. Vytvorila ho z dvoch megahitov: Shakira – Nunca me acuerdo de olvidarte a Rihanna + David Guetta – Who’s That Chick, ktoré prepojila pomocou svojej vlastnej skladby Not Today. Chcela som predovšetkým vybrať niečo melodické, čo mám rada a zmiešať španielčinu s angličtinou,” vysvetľuje Vanda svoj výber. Ako prvá mi napadla skladba od Shakiry Nunca me acuerdo de olvidarte, ktorú ľudia poznajú skôr ako duet s Rihannou pod názvom Can’t remember to forget you. K nej mi zapasovali ďalšie dve skladby, keďže majú podobné akordy. Išlo mi hlavne o ležérnosť, neformálnosť, autentickú radosť zo spievania, proste spraviť niečo len tak” pre mňa i pre fanúšikov, dodáva. Aby tri diametrálne odlišné hity spojila do vlastného unikátneho remixu, spojila svoje sily s hudobným sprievodom speváka a skladateľa Matěja Vávru. Produkciu piesne zastrešila dvojica producentov Martin Maxo Šrámek a Andrej Hruška z nahrávacieho štúdia Littlebeat, pre ktoré bola spolupráca s Vandou premiérová. Nahrávanie zdokumentoval umelecký fotograf Adam Pribylinec a tím Roadtrip Studia na čele s režisérom Borisom Šmotlákom. Výsledkom nahrávania je energický hudobný minidokument, ktorý svojím temperamentom, atmosférou a neskrotnou energiou ponúka ochutnávku z nálady, v akej sa bude niesť Vandina nová tvorba. Ako speváčka prezrádza, na oficiálny nový singel si fanúšikovia ešte chvíľu počkajú. Je však viac ako isté, že Vanda im ho pošle na Slovensko exkluzívne až spoza „Veľkej mláky“.

VANDA – BIO

Slovenská speváčka a skladateľka Vanda tvorí vlastnú hudbu od 12tich rokov. Dnes je autorom vyše 200 skladieb a textov. Po niekoľkých rokoch fungovania v iných kapelách sa vydala v roku 2008 na sólovú dráhu. Momentálne vystupuje s hudobníkmi Marekom Wolfom (gitara), Matúšom Ferkom (piano) a Igorom „Ajdžim“ Sabom (bicie, perkusie).

Vanda skladá texty v angličtine a španielčine, nakoľko jej tvorba je ovplyvnená životom v USA a Argentíne. Cestuje rada a často, popri hudbe je to jej najväčšou vášňou. Kamkoľvek sa vyberie, jej hudba ide vždy s ňou, čo viedlo k niekoľkým medzinárodným spoluprácam, momentálne so speváčkou Riou.

Vandina hudba osciluje na pomedzí viacerých žánrov (pop, rock, folk, soul, alternatíva). Jej tvorba z uplynulých dvoch rokov je zachytená v najnovšom albume „Introspective”, na ktorom autorka preniká do úplnej hĺbky svojej osobnosti a píše o témach ako strach, strata viery a znovu-spoznávanie sa. Píše o zmene, ktorá ju zasiahla, o osobnom vyzretí, a táto zmena sa prejavuje aj v hudbe. Po prvýkrát Vanda vydáva aj skladby v španielčine.

Viac info:   www.vandamusic.com/   |   www.facebook.com/music.vanda   |   www.instagram.com/vanda.music

Foto: ADAM PRIBYLINEC   |   Zdroj: SOUL FOR SHOW 2015

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky