NovinkyKam na koncert?

V Žiari nad Hronom privítame piatykrát benefičný koncert Na krídlach anjelov

V Žiari nad Hronom sa stretnú anjeli. Benefičný koncert pre deti a osoby s mentálnym postihnutím má totiž poetický názov Na krídlach anjelov, čo presne vystihuje inšpiráciou, ktorou je hľadať v ľuďoch dobro a porozumenie. Podujatie sa uskutoční 18. októbra 2017 v miestnom kultúrnom centre a konať sa bude pod záštitou poslanca NR SR – zároveň primátora mesta Petra Antala. Organizátormi sú Združenie Nádej Ladomerská Vieska, Mesto Žiar na Hronom a Občianske združenie Milan Štefánik.

Žiar nad Hronom sa môže tešiť na podujatie so skvelou atmosférou a vynikajúcim programom. O jednej popoludní ho otvorí inštruktorka zumby Zuzana Kucejová. Hudobnú časť odštartujú Ladomerci – deti a klienti z Domova sociálnych služieb pre mentálne postihnutých v Ladomerskej Vieske. Zábava bude ďalej pokračovať koncertmi a určite sa už dnes všetci tešia na Zuzanu Smatanovú. Šesťnásobná držiteľka Zlatého slávika pozvanie na benefíciu nikdy neodmietne a aj teraz má pripravené svoje najväčšie hity ako Horou a V dobrom aj v zlom, ktoré zahrá a odspieva pre ňu jedinečným spôsobom.

Jubilejných 20 rokov funguje na scéne kapela Nocadeň. Do slovenského éteru vletela ako kométa so singlom „Steny“ a zostava okolo bratov Kopinovcov sa okamžite zaradila medzi najtalentovanejších hudobníkov našej doby. Šou z iného žánra ponúkne bratislavská punková úderka Zóna A. Napriek tomu, že pred rokom 1989 nesmela vydať oficiálne žiadny album, stali sa medzi fanúšikmi legendami.

2017_Na kridlach Anjelov_A3Pozvanie z Čiech prijala skupina Mydy Rabycad, ktorej hudba sa dá definovať ako glamtronic vznikajúci spojením electroswingu a ďalších štýlov elektronickej hudby. Výborná muzika ponúka zábavný, chytľavý, ale pritom prepracovaný a inteligentný electropop s množstvom odkazov na rôzne retro štýly. Ako druhá česká  kapela v histórii vystúpila na festivale Glastonbury v Anglicku, pričom v súčasnosti je jednou z najviac exportovaných hudobných skupín z Českej republiky, pretože tretinu svojich koncertov odohrá v zahraničí. Moderátorom akcie bude Roman Bomboš, známy pod prezývkou „ibuprofén“, ale aj z Rannej šou RTVS.

Súčasťou podujatia budú taktiež náučné workšopy – enkaustika, pedig – košikárstvo, maľovanie tričiek, ozdobovanie  sádrových odliatkov, modelovanie z hliny a maľovanie na tvár.

,,Posolstvom benefície je rozdávať radosť a zážitky pre deti, ktorým ich hendikep v priebehu roka nedovolí pravidelne sa zúčastňovať podobných akcií. Zážitkom pre všetkých bude prezentácia prekrásnych transparentov i výrobkov klientov zo zariadení a najmä neutíchajúca nálada týchto ľudí. Podujatie si uchovajú vo svojich srdciach ešte veľmi dlhý čas. “  uvádza organizátor Milan Štefánik.

Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym postihnutím, pre deti z detských domovov a pre deti do 140cm. Vstupné pre verejnosť je 6€ v predpredaji a 8€ na mieste. Predpredaj vstupeniek je v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom.

Príďte sa spolu s nami zabaviť a potešiť! Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom za pomoc.

Text: Daniela Sokolovičová a Milan Štefánik

Foto:  Petra Sekáčová a Milan Maršalka

Video:  Leviceonline.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky