NovinkyKam na koncert?

V Bratislave vystúpi Wilkinson so živou kapelou

V Bratislave v marci vystúpi jeden z najpoprednejších britských drum and bassových producentov súčasnosti Wilkinson. Autor hitov ako Afterglow, Half Light alebo Dirty Love vystúpi v sprievode živej kapely a za podpory špičky domácej drum and bassovej scény 15. marca 2016 v bratislavskom klube MMC. Prvých sto najlacnejších vstupeniek je už v predaji na stránke www.orepole.sk.

Londýnčan Mark Wilkinson začínal s hudbou ako bubeník vo viacerých undergroundových kapelách, pomerne rýchlo ale presedlal na drum and bass. V roku 2010 ho objavil kultový label Hospital, no Wilkinson zakotvil nakoniec u značky Ram Records, na ktorej vydáva dodnes. Na čelo mainstreamových hitparád vystrelil až v roku 2013 albumom Lasers Not Included, z ktorého pochádza väčšina jeho najznámejších hitov.

Debutový album Wilkinsona katapultoval na piate miesto britského albumového rebríčka a nasledovali producentské a koncertné spolupráce s umelcami ako Ed Sheeran, Katy B, Underworld, Naughty Boy či Chase & Status.

Na minuloročných britských Drum & Bass Awards bol Wilkinson vyhlásený za najlepšieho producenta a získal ocenenia za najlepší singel, album ako aj živé vystúpenie roka.

Po vypredaní prvej stovky najlacnejších 17-eurových vstupeniek sa do predaja dostane 200 lístkov po 20 eur, zvyšok predpredaja bude prebiehať v cene 25 eur.

zdroj: Tomáš Tauber

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky