NovinkyKam na koncert?

UŽ ZAJTRA KAPELA DEATH V BRNE

Tento rok sa môžme tešiť opäť. Do Európy sa na jar vrátili Death DTA, projekt, ktorý má pripomenúť genialitu zosnulého frontmana metalových pionierov Death Chucka Schuldinera. V rámci nadchádzajúceho turné “European Thought Patterns 2016″, ktoré sa tiež zastaví už zajtra v Brne. Death DTA na turné bude sprevádzať nemecký progresívny metal Obscura, ktorý predstaví čerstvú platňu.

História floridských Death, jedného z najdôležitejších pojmov metalovej histórie sa začala písať v prvej polovici osemdesiatych rokov. Za takmer dve dekády sa kapela prepracovala z najhlbšieho undergroundu medzi progresívnu metalovú smotánku, ktorá dokázala posúvať žáner vpred. Najväčší podiel na úspechu Death mal práve frontman Schuldiner, autor väčšiny skladieb, gitarista a spevák. Death ukončili činnosť po tom, čo Schuldiner podľahol v roku 2001 ťažkej chorobe.

V roku 2012 bol ohlásený projekt Death DTA ako pocta Schuldinerovi. V zostave sa v minulosti objavili napríklad bubeník Sean Reinert a gitarista Paul Masvidal (obaja členovia Death v období albumu Human), ale aj basgitarista Scott Clendenin alebo gitarista Shannon Hamm (obaja pre zmenu z obdobia dosky The Sound Of Perseverance).
Zostava pre nadchádzajúce turné zostáva rovnaká ako vlani, kedy sa kapela objavila aj na festivale Brutal Assault. Takže zostavu niekdajších Schuldinerových kolegov Steve Di Giorgio, Gene Hoglan a Bobby Koelble dopĺňa mladík Max Phelps, ktorý Schuldinera pripomína nielen gitarou.
Známy je už aj rozpis kapiel:
19.00 doors
20.00 Obscura
21.20 Death
vstupenky na mieste: 650Kč

FB event Brno: https://www.facebook.com/events/909390685818598/

Obscura – Akróasis: https://www.facebook.com/events/554106704736784/

Ďalšie súvisiace linky:

www.facebook.com/DeathDTATour

www.facebook.com/RealmOfObscura

www.obscure.cz

Death DTA (USA), Obscura (GER)

7.4. 2016 od 19:00Fléda, Brno

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky