NovinkyKam na koncert?

Kultová americká kapela DEATH vystúpi znova na Slovensku!

Pre mnohých najlepšia hudobná správa. Pred pár rokmi bolo potvrdené turné s názvom “Death To All”, na čele ktorého sa fanúšikovia dočkali jednorazového oživenia kultovej americkej deathmetalovej kapely DEATH a ešte lepšou správou bolo, že turné pokračovalo a zastavilo sa aj v Bratislave. Tento rok sa môžme tešiť opäť. Do Európy sa na jar vrátili Death DTA, projekt, ktorý má pripomenúť genialitu zosnulého frontmana metalových pionierov Death Chucka Schuldinera. V rámci nadchádzajúceho turné “European Thought Patterns 2016″, ktoré sa zastaví už tento týždeň v Brne a v Košiciach.

Čisto pre účely turné v roku 2014 vznikla živá kapela, ktorá svojimi koncertmi zložia hold predčasne zosnulému frontmanovi DEATH Chuckovi Schuldinerovi. Zloženie DEATH pre toto turné bolo nasledujúce: Sean Reinert (Cynic) – bicie, Paul Masvidal (Cynic) – gitara, Steve DiGiorgio (Autopsy, Testament, Iced Earth) – basa a konečne na poste vokalistu a gitaristu zbadáme Maxa Phelpsa z kapely Cynic. Zostava pre nadchádzajúce turné zostáva rovnaká ako vlani, kedy sa kapela objavila aj na festivale Brutal Assault. Takže zostavu niekdajších Schuldinerových kolegov Steve Di Giorgio, Gene Hoglan a Bobby Koelble dopĺňa mladík Max Phelps, ktorý Schuldinera pripomína nielen gitarou.

Na turné si Death DTA berú nemeckých progresívnych metalistov Obscura, v ktorých hudbe nemožno Schuldinerov odkaz prepočuť. Kapela práve vydala nový album Akróasis (Relapse Records, 2016).
Známy je už aj rozpis kapiel:
18.00 doors
18.40 Obscura
20.00 Death

vstupenky na mieste: 25€

DeathDTA_posterVstupenky na koncert Death DTA a Obscura sú ešte k dispozícii v bežných predpredajných sieťach, viac informácií nájdete na webe usporiadateľskej agentúry www.obscure.cz.

FB event Brno: https://www.facebook.com/events/909390685818598/

FB event Košice: https://www.facebook.com/events/554106704736784/

Obscura – Akróasis: https://www.facebook.com/events/554106704736784/

Ďalšie súvisiace linky:

www.facebook.com/DeathDTATour

www.facebook.com/RealmOfObscura

www.obscure.cz

Death DTA (USA), Obscura (GER)

7.4. 2016 od 19:00Fléda, Brno

Death DTA (USA), Obscura (GER)

8.4. 2016 od 19:00

Collosseum, Košice (SK)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky