NovinkyReportáže

Úspešný ročník košického majálesu 2019 priniesol vynikajúcu atmosféru!

Košický Majáles, po dlhé roky známy aj ako TUKE fest, otvoril 7.5.2019 festivalovú sezónu v Košickom kraji.  Aj tento rok priniesol nadupaný lineup nielen pre študentov, ale aj pre tisícky návštevníkov obľubujúcich kvalitnú zábavu. Tí zaplnili areál pred hádzanárskou halou do posledného miesta!

Brány Majálesu sa otvorili už o 14. hodine. Fanúšikov určite potešilo aj dobré počasie, ktoré pomohlo návštevnosti. Samozrejme bola to najmä zásluha skvelého programu a miesta, že si tento festival získava čoraz viac fanúšikov. Známe mená ako Helenine Oči, Ben Cristovao, Horkýže Slíže,  Kontrafakt alebo Mairee boli jednoducho zárukou kvalitnej zábavy. Okrem hudobného programu organizátori pripravili rôzne aktivity, takže aj medzi koncertami bolo o zábavu postarané. Hlad návštevníkov zase vyriešil široký výber gastro stánkov od hot-dogov až po vegánske jedlá.

S pribúdajúcim časom rástol aj počet ľudí pred hlavným stage. Heľenine Oči vytvorili vynikajúcu atmosféru aj ich najväčšími hitmi ako Marianna alebo Obchádzka. Samozrejme energiu vložili do každej jednej skladby, pretože ako sami prezradili, majálesy hrali iba v Košiciach a Prešove. A v oboch mestách majú aj najsilnejšiu fanúšikovskú základňu.

Rozbehnuté publikum prevzal Ben Cristovao. Ten od prvých chvíľ presvedčil, že hudba je jednoducho to, čo najviac miluje, a vie sa s touto radosťou podeliť aj fanúšikmi pod pódiom. Skvelým prvkom vystúpenia bola aj jeho kapela. Zazneli známe piesne ako Telo, Sweet Chilli či Postel. Ben nestratil ani zmysel pre humor a celý čas mal so sebou podprsenku, ktorú dostal z publika. Na konci koncertu už bez kapely, iba s DJ-om neváhal a snažil sa byť, čo najbližšie ku svojim fanúšikom, a vyskočil na basový reprák tesne pri publiku. Svoju dobrú náladu a nesmiernu energiu ukázal pri prídavkoch ako Bomby alebo Kolotoč. Celý dav ľudí skákal, spieval a užíval si to spolu s Benom. V rozhovore po koncerte prezradil, že si koncert maximálne užíval a samotná podprsenka z davu prekvapila aj jeho samotného. ,,Je to najlepší čas môjho života, síce to nepreháňam so štúdiom, ale hlavne si to všetko užívam´´  V lete sa teší na niekoľko ďalších koncertov a vypredanú O2 arénu v Prahe, no ešte predtým si zaletí za sestrou do Ameriky.

Po Benovi nasledovali Horkýže Slíže, na ktorých sa tešili hlavne milovníci tvrdšej hudby. Keďže sa medzičasom zotmelo a ochladilo, tak sa davu fanúšikov o to lepšie darilo zohriať pri najznámejších pesničkách. Vlak, Horí ti maštaľ alebo Nervy si vypočuli rôzne vekové kategórie. Príjemným spestrením bola basgitaristka Veronika. Kapela Horkýže Slíže je garanciou vynikajúcej atmosféry. Svojej povesti neostali nič dlžní ani v Košiciach!

Legenárna hip-hopová formácia Kontrafakt zase prilákala suverejne najväčší dav celého dňa. Ten kto si chcel zaspomínať na najväčšie a najznámejšie tracky si prišiel na svoje. Keď prišli na rad ,,tri špinavé mená´´: Anys, Ego a Rytmus, už bolo jasné, že tento koncert bude TOP celého programu. Na stage ich na chvíľu aspoň z boku prišiel pozdraviť aj Ben Cristovao. Chalani namiešali celkom fresh setlist. Ego dal aj svoj sólový song V meste snov. Spoločne s Rytmusom opäť raz predviedli kvalitnú show, ktorá určite potešila všetkých (nielen fanúšikov). Spoločne si dali aj Podzemie alebo Keď jazdíme my.  Vrchol open air stageu teda vyšiel absolútne špičkovo.


Následne sa zábava presunula do haly, v ktorej začala afterparty. Skvelé osvetlenie a laserová show v sprievode krásnych polonahých tanečníc ešte umocnili samotnú hudobnú produkciu. O tú sa postaral kvalitne aj Marko Mazag. After party, ale najviac ovládli Mike Saxi a Mairee. Na vymakanej párty tancovala celá hala s niekoľko tisíc návštevníkmi. Známe party songy prinútili rozhýbať všetkých. Mairee zahral aj remix ľudovej piesne Páslo dievča pávy, ktorú si zaspievala spolu s ním aj celá hala. Ben Cristovao si afterparty užil tiež, keďže ju počas vystúpenia viackrát spomínal. A keď ste mali šťastie zatancoval si možno aj s vami 😉  Tak ako na open air stage, tak aj vo vnútri, bola atmosféra naozaj nadupaná.

Ďalší ročník Košice Majálesu (TUKEfestu) na novom mieste vygradoval so všetkým čo ku tomu patrí. Každý si našiel svoj obľúbený štýl hudby, a na afterparty sa všetci spojili a tancovali v jednom rytme. To nabudúce určite treba zažiť!

Autor: Martin Laškovský a Katka Nagyová

Foto a video: Martin Laškovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky