Novinky

TUNING ZRAZ Svidník pomohol chorým deťom darovaným inhalátorom

Svidník – Organizátori TUNING ZRAZu Svidník odovzdali do rúk primára detského oddelenia Nemocnice arm. gen. L. Svobodu, n. o. vo Svidníku Viliama Revického a riaditeľa nemocnice Petra Petruša inhalátor na cielenú liečbu chorôb dýchacích ciest.

Sobotňajší večerný program TUNING ZRAZu 2010 vyplnila súťaž krásy, kde sa desať finalistiek uchádzalo o honor Tvár TUNING ZRAZu Svidník 2011. Pred finálovým vrcholom bola vyhlásená súťaž Miss TUNING Sympatia, o ktorej rozhodovali účastníci zrazu prostredníctvom verejnej finančnej zbierky. Pripomíname, že najsympatickejšou finalistkou sa stala Prešovčanka Denisa Mathiová, pričom spolu sa vyzbierala suma 350 EUR. Odborná porota udelila titul II. vicemiss Miriam Šinglerovej, I. vicemiss sa stala Monika Trinkovičová a Andreu „Čokoládku“ Brižekovu vystriedala na tróne Ostravčanka Simona Večeřová. „V roku 2009 sme verejnú finančnú zbierku organizovali prvýkrát a keďže sa na všetkých stranách stretla s pozitívnym ohlasom, rozmýšľali sme aj pred tohtoročným zrazom, čím by sme mohli pomôcť. Vhodením ľubovoľnej sumy do pokladničky nepodporili návštevníci zrazu iba svoju favoritku, ale tiež pomohli dobrej veci. Pred rokom sme venovali pulzný oximeter a v tomto prípade sme odovzdali inhalátor,“ uviedol marketingový manažér TUNING ZRAZu Svidník Ľubomír Sluk.

Inhalátor slúži na cielenú liečbu chorôb dýchacích ciest. Tento lekársky prístroj umožní zvlhčenie dýchacích ciest a inhalovania liečiva pomocou mikroskopických kvapôčok, ktoré sa veľmi jednoducho vdychujú. Systém funguje cez kompresor vháňajúci do inhalátora vzduch meniaci liečivo na aerosól. „Priznám sa, milo ma prekvapilo, že počas tuningového zrazu sa organizuje verejná zbierka pre naše detské oddelenie. Keďže k autám mám kladný vzťah, o rok by som sa vášho zrazu rád zúčastnil osobne, ale dnes by som sa vám chcel poďakovať, že ste pri svojich povinnostiach nezabudli ani na dobročinný rozmer. V mene našej nemocnice vám ďakujem za dar, ktorý budú naši najmenší pacienti využívať predovšetkým v tomto období. Verím, že na nás nezabudnete ani o rok a opäť sa stretneme pri tejto milej udalosti,“ poďakoval sa výkonný riaditeľ Nemocnice arm. gen. L. Svobodu vo Svidníku P. Petruš.

text: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky