Novinky

Triumfy Lucie Bílej: Zlaté Bílé Vánoce II, Zlatý Slávik, Absolútny Slávik a nový vianočný videoklip!

Lucie Bílá vydala nový vianočný album Bílé Vánoce Lucie Bílé II. Ten v rámci krstu obdržal už aj zlaté ocenenie. Lucie Bílá pokračuje v triumfálnej jazde: len pred pár dňami si prevzala 20. Českého Slávika v kategórii speváčka a 13. Absolútneho českého Slávika. Svoje pracovné úspechy korunuje premiérou nového vianočného klipu ,,Jenom klid” a vyráža na vianočné turné.

K novému albumu Bíle Vánoce Lucie Bílé II. vznikol prvý videoklip. Vizuálu sa dočkala pieseň Jenom klid (Sleigh Ride) s českým textom od Radůzy. Lucie Bílá o novinke prezradila: “Natáčanie klipu si vždy užívam a aj tentokrát to bol skvelý deň plný smiechu a zábavy s mojimi priateľmi… Vzala som si k sebe svoju kapelu, Peťa Maláska, kolegov z muzikálu Sestra v akcii a zistila som, že náš otvovický  kultúrny dom funguje aj ako filmový ateliér…. Spoločne so šesťdesiatimi ľuďmi, ktorí tvorili štáb, sme mali úžasné zázemie a priestor na natáčanie, ale aj catering so skvelou kuchyňou. Z výsledku mám veľkú radosť a veľmi zaň všetkým tvorcom ďakujem! Zvlášť pánovi režisérovi Martinovi Paseckému a majstrovi strihu Filipovi Maláskovi!”

Čiernobiely vizuál sa nakrúcal v Kultúrnom dome v Otvoviciach, kde štáb pripravil prvorepublikovú scénu, ktorá nadväzovala na atmosféru filmov z 30. a 40. rokov. Klipom sa prelínajú archívne filmové scény práve z tohto obdobia  s Natašou Gollovou, Hugo Haasom, Emanom Fialom a ďalšími – pri čom sa striedajú scény z minulosti so scénami zo súčasnosti:

Lucie si na pľac pozvala priateľov a kolegov z muzikálu Sestra v akcii: Pavlu Břínkovú, Ivu Pazderkovú, Václava Noida Bártu, Martina Písaříka, Lukáša Pečenku a mnoho ďalších. Po prvýkrát sa v klipe objaví aj kapela Lucie Bílej na čele s Petrom Maláskom.

Autormi klipu ,,Jenom klid” sú: kreatívec Michal Berka, režisér Martin Pasecký a strihač Filip Malásek.

Abum Bílé Vánocé Lucie Bílé II vyšlo na CD/LP a digitálne. Už dnes speváčka začína mesačné turné po Českej a Slovenskej republike s novým programom Bílé Vánoce II.

Kontakt: zdenek.broucek@supraphon.cz

V klipe učinkujú: Lucie Bílá, Iva Pazderková, Lukáš Pečenka, Jan Pivec, Nataša Gollová, Pavla Břínková, Ladislav Pešek, Hugo Haas, Martin Písařík, Václav Bárta, Petr Malásek, Martin Lehký, Pavel BADY Zbořil, Josef Štěpánek, František Kop, Adélka Zaňáková, Kája Zaňák, Eman Fiala, Veronika Mertová, Jan Fanta, Adina Mandlová, Theodor Pištěk, Antonín Novotný, Raoul Schránil.

ZDROJ: SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky