NovinkyKam na koncert?FestivalyFilm

FEBIOFEST PRIPRAVIL VIANOČNÝ DARČEK PRE FILMOVÝCH FANÚŠIKOV

Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest chystá svoj jubilejný 25. ročník a filmovým fanúšikom pripravil vianočný darček. Do predpredaja od dnes až do Štedrého večera uvádza limitovaný počet „vianočných“ Febiopasov za zvýhodnenú cenu 10 EUR! Držiteľovi umožní vstup na 10 festivalových projekcií podľa vlastného výberu počas bratislavského Febiofestu, ktorý sa uskutoční od 15. do 21. marca 2018 v Kine Lumière, Kine Mladosť, Kine Klap VŠMU a v Artkine za zrkadlom. Tí diváci, ktorí si zakúpia Febiopas už teraz, budú mať možnosť vzhliadnuť výnimočný festivalový film iba za 1 EUR.

Febiopas si možno zakúpiť prostredníctvom portálu Predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/13255/medzinarodny-festival-filmovych-klubov-febiofest. Po vianočnej akcii sa cena Febiopasu postupne zvýši na dvojnásobok.

Na návštevníkov bratislavského MFFK Febiofest čaká 7 dní filmového maratónu v 4 kinách a 8 kinosálach a vyše 100 snímok vo festivalovom programe, po prvýkrát uvedených na Slovensku, vrátane exkluzívnych predpremiér filmov ocenených na prestížnych zahraničných festivaloch. Nebudú chýbať ani nové slovenské filmy v premiére, pocty osobnostiam domácej aj svetovej kinematografie, osobné stretnutia s európskymi filmármi, medzinárodná súťaž, unikátne premietania kultových archívnych diel a aj experimentálne či detské filmy.

MFFK Febiofest_2018V aktuálnom ročníku bude už po piatykrát dominantou programu MFFK Febiofest súťažná sekcia V strede Európy. V programe sa predstavia aj exkluzívne predpremiéry nových domácich filmov v sekcii Slovenská filmová krajina, ktorá je divácky najúspešnejšou a najnavštevovanejšou sekciou. Výber nových snímok z celého sveta a aj tých ovenčených z prestížnych festivalov, zas uvedie exkluzívne a len počas festivalu, sekcia Klubový film dnes, ktorá sa dočká tento rok zaujímavých zmien. Diela zlatých fondov svetovej aj slovenskej kinematografie uvedie sekcia Zrkadlo minulosti. V Klubovom Jukeboxe si opäť budú môcť diváci internetovým hlasovaním vybrať 5 klubových hitov, ktoré im na želanie zahrá festival. Pokračovať budú aj sekcie pre náročného diváka Experimental a Kinoikon+ a MFFK Febiofest už tradične neopomenie ani najmladších divákov a prinesie Filmový kabinet deťom.

Hlavným organizátorom MFFK Febiofest je Asociácia slovenských filmových klubov.

Podrobnejšie programové informácie zverejnia festivaloví organizátori v priebehu januára 2018.

Aktuálne informácie

 www.febiofest.sk

www.facebook.com/Febiofest.sk/

 https://www.instagram.com/febiofest_sk/

zdroj: Zuzana Kizáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky