Novinky

Toxic je náš prvý slovenský song a považujeme ho za najsilnejší, hovoria Purist

Purist predstavujú svoju novinku Toxic z pripravovaného albumu. Po prvých dvoch skladbách Ladyboi a Intuition, ktoré priniesli nový surovejší zvuk, tentokrát opäť prekvapili. Formácia, ktorá vznikla v roku 2012 a kritici ju pasovali za exportnú kapelu zo Slovenska, tvorila od začiatku svoju elektronickú hudbu výlučne v anglickom jazyku.

Novinka TOXIC od Purist ponúka svieži zvuk, striedanie napätia, dynamiku a inverznú gradáciu. „Je to náš prvý song v slovenskom jazyku a osobne ho považujeme za najsilnejší.“

Text s nadhľadom opisuje príbeh generácie, ktorú vychovala spoločnosť plná afteriek, one night stands, parties, drog, alkoholu, bez akýchkoľvek hraníc. Zároveň naráža na umelo vytváranú a neustále rastúcu agresiu v spoločnosti. 

Vydať skladbu po slovensky od Purist nie je žiaden kalkul ako sami tvrdia, po niekoľko ročnej pauze sa snažia tvorbou nových vecí baviť a nechať prirodzený vývin každému novému demu. Nesnažia sa svoju tvorbu škatuľkovať do jedného žánru, na čom im záležalo pri skladaní textov a hudby v minulosti. “Je to o neustálej zábave, oddychu pri tvorbe a o posúvaní našich schopností diverzifikovať našu tvorbu.

“Za ten čas, čo sme mali pauzu od Purist, sme dospeli. Na veľa vecí sa pozeráme triezvejšie, naše životy sa posunuli, ale chuť a láska k hudbe sú ešte väčšie ako kedykoľvek predtým, preto si nedávame žiadne hranice, čo sa týka novej tvorby,” dodáva Alan Prekop.

zdroj: Purist
foto: Peter Onduš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky