Novinky

Tomáš Klus sa rozlúčil so Slovenskom

Český pesničkár Tomáš Klus sa už na Slovensku najbližší rok hudobne neukáže. V sobotu v Košiciach odspieval a odohral rozlúčkový koncert, po ktorom absolvuje už len jediný, charitatívny v Prahe a následne sa odoberie na koncertný oddych. Ten bude trvať približne rok a na pódiách sa objaví opäť až na jeseň v roku 2016. Na dlhú dobu to tak bola posledná šanca vidieť tohto fenomenálneho hudobníka naživo na Slovensku.

Tomáš Klus Košice (6)Tomáš Klus a jeho Cílová skupina sa ešte budúci víkend zúčastnia charitatívneho projektu Mezi ploty v areáli psychiatrickej liečebne v pražských Bohniciach. To však už bude definitívna bodka za jednou hudobnou etapou jeho života. V košickej hale Cassosport si Tomáš v sobotu koncert nesmierne užil a vychválil aj fanúšikov z východného Slovenska. „Bolo to úžasné. Ľudia boli veľmi milí a živí. Skvele som sa bavil a bolo skvelé vidieť, že ľudia tiež,“ povedal po koncerte Klus. Počas dva a trištvrte hodinového koncertu odohral Klus a jeho Cílová skupina množstvo starých hitov, no priestor dostal aj jeho posledný album Anat život není, z ktorého zaspieval všetky pesničky. Košický koncert bol okrem krstu albumu jediným miestom, kde tieto pesničky Klus zaspieval.

Tomáš Klus Košice (1)Ďalšou výnimočnosťou tohto vystúpenia bolo živé kreslenie počas koncertu. Túto šou predviedla divákom česká výtvarníčka a jej obrazy boli premietané na plátno v rámci projekcie. „Takzvané live painting robila naša kamarátka Lena Brauner, ktorá sa podieľala aj na booklete a vizuáli albumu Anat život není. Samotné kresby vznikali priamo počas nášho vystúpenia,“ prezradil sympatický Tomáš. Počas avizovanej hudobnej pauzy sa plánuje venovať mnohým veciam, no túži byť hlavne čo najviac so svojou rodinou a učiť sa jazyky. Do konca roka však bude nakrúcať seriál TV Nova Na vode. I keď sa Klus so slovenským publikom nateraz rozlúčil, po ročnej pauze sa plánuje v plnej sile vrátiť na koncertné pódiá a nevynechá ani Slovensko.

zdroj: Danka Šoporová

foto: Trio production

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky