NovinkyKam na koncert?

Miro Žbirka sa v novom klipe “live” poriadne namočil

Deň pred vydaním nového albumu MIRO, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Universal Music 18. septembra 2015, sa do slovenských a českých rádií dostal nový singel Mira Žbirku – Live. K nemu nakrútil pod režisérskym vedením syna Davida nový klip. David si prvé režírovanie otca veľmi pochvaľoval. A vôbec ho nešetril. Klip, ktorý vznikal vo francúzskom Cannes je poriadne akčný.

„Bola to naša prvá spolupráca a myslím, že nám to celkom dobre fungovalo. David ma naozaj nešetril a vymyslel mi celkom dramatický záver. A ním sme pri nakrúcaní upútali pozornosť mnohých Francúzov na pláži,” s úsmevom zhodnotil spoluprácu so synom-režisérom Miro Žbirka.

Klip, ktorý vznikal vo francúzskom Cannes je poriadne akčný. Ako to všetko nakoniec Miro Žbirka zvládol a ako dopadol si môžete pozrieť na:

Singel Live má okrem slovenskej verzie, ktorú otextoval Kamil Peteraj, aj anglickú s textom Petea Browna. Má názov I’m with you a aj k nej je nakrútené video, ktoré sa od slovenskej verzie líši jemným detailom. Pozornému divákovi to určite neujde. Link na video I’M WITH YOU :

Nový album MIRO uvedie Miro Žbirka do života dvoma špeciálnymi koncertami s hviezdnymi hosťami. Prvý bude v Prahe 13.10. v klube Jazz Dock a uvidia ho len pozvaní hostia a médiá. Slovenskí fanúšikovia získali privilégium a 15.10. budú môcť byť pri tomto nevšednom zážitku v bratislavskom Véčku osobne. Majitelia limitovaného počtu 250 vstupeniek budú spolu s pozvanými hosťami a médiami vidieť krst nového albumu, vystúpenie hostí z Abbey Road, špeciálny koncert Mira Žbirku a exkluzívne vystúpenie textára legendánych CREAM Peta Browna so synom basáka Cream Jacka Brucea – Malcolmom Bruceom. Na tomto špeciálnom koncerte sa odštartuje aj predaj vstupeniek na veľké turné, ktoré bude “do roka a do dňa”. Podrobnosti budú avizované na facebooku a webstránke Mira Žbirku V predpredaji je už len zopár posledných vstupeniek a čoskoro bude vypredané.

Vstupenky na Secret Gig : http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4495/miro-zbirka–krst-noveho-cd-miro?utm_source=hudba.sk&utm_medium=8.9.2015-MiroZbirka&utm_campaign=exterlink

Aktualizované info na: www.zbirka.cz a http://www.facebook.com/MiroZbirka

Album MIRO sa nahrával v štúdiu Abbey Road s producentom Robom Cassom. Spolupracovali na ňom legendy ako Manfred Mann, či Pete Brown, dvorný textár kapely Cream, beatník a básnik, autor dnes už kultových skladieb Sunshine Of Your Love, či White Room. Práve jeho silné zaujatie a nadšenie pre skladby Mira Žbirku rozhodli o tom, že sa polovica dvojalbumu nahrala po anglicky. Na slovenskú časť albumu napísal texty Miro Žbirka a dve z ôsmych skladieb otextoval jeho dlhoročný spolupracovník, básnik a textár Kamil Peteraj.

CD 1

  1. Suddenly, 2.  All My Days, 3.  Following Rain, 4.  I’m With You, 5.  The Muse, 6.  Alive, 7.  Just You, 8. Girl In The Middle, 9.  I’ve Got A Reason, 10. Songs Made Out Of Love, 11. Let Me Down Real Slow, 12. What A Way To Go, 13. That Thing Inside, 14. Morning Sun, Evening Star, 15. Fair Play

CD 2

  1. Voľný deň, 2. Nádej (Iba ty), 3. Live, 4. Plán, 5. Aká si príťažlivá, 6. Prišla z Londýna, 7. Fair Play, 8. Vianočná (O prímerí),

Album MIRO, Miro Žbirka:

Produced and mixed by Rob Cass at Abbey Road Studios London

Programming: Pearse MacIntyre

Engineering: Toby Hulbert, Rob Cass, Pearse MacIntyre

Bass: Pearse MacIntyre

Electric guitar: Pearse MacIntyre, Rob Cass

Acoustic guitar: Pearse MacIntyre, Miro Žbirka

Keyboards: Pearse MacIntyre, Dean Ross

Piano: Simon Webb, Dean Ross ;  ;

Drums: Frank Tontoh

Percussion: Rob Cass

Backing vocals: Rob Cass, Miro Žbirka

Guest vocalist: Jessica Bennett (“The Muse”)

Guest Keyboards: Manfred Mann (“Let Me Down Real Slow”)

Mastering: Christian Wright at Abbey Road Studios London

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky