NovinkyKam na koncert?

Tomáš Klus príde pozdraviť svojich fanúšikov do Bratislavy

Rozhodnutie českého pesničkára a jedného z najobľúbenejších spevákov posledných rokov Tomáša Klusa, prerušiť na jeden rok svoju hudobnú kariéru, mnohých jeho fanúšikov nepotešilo. V októbri si populárny interpret berie ročnú dovolenku od koncertovania a dovtedy už na Slovensku odohrá len jediný koncert, v septembri v Košiciach. Ešte predtým však príde aj do Bratislavy, aby Slovákom predstavil svoj nový album Anat život není a pri tejto príležitosti zorganizoval aj autogramiádu.

Klus, ktorý je mnohými pasovaný do úlohy novodobého nástupcu legendárneho Karla Kryla zavíta v pondelok 6. 7. 2015 o 17.30 do známeho bratislavského kníhkupectva na Poštovej ulici v Bratislave, kde sa s ním môžu jeho fanúšikovia stretnúť osobne a získať jeho autogram či spoločnú fotografiu. Spolu s ním príde aj jeho verný kamarát a dvorný gitarista z kapely Jiří Kučerovský. Nový album Tomáša Klusa a jeho Cílovej skupiny Anat život není vyšiel len pred pár dňami a podľa českých kritikov je z niektorých pesničiek cítiť vplyv Jaromíra Nohavicu a Karla Kryla. CD vychádza len rok po úspešnom albume Proměnamě a je v poradí piatym dielom tohto sympatického hudobníka.

Tomáš Klus_Brno_AP (10)Pesničky majú protivojnový charakter a jeho názov súvisí so semitskou bohyňou vojny Anat. Vo svojej podstate zhŕňa isté obdobie, po ktorom sa Klus chystá na spomínanú ročnú pauzu. „Veľmi sa teším na slovenských fanúšikov a keďže jediným slovenským koncertom na dlhú dobu bude ten septembrový v Košiciach, rozhodol som sa prísť aj do Bratislavy, aby som im aspoň predstavil náš nový album a stretol sa s nimi,“ povedal Klus. Koncertom v metropole východu 19. 9. 2015, kde zaspieva aj pesničky z nového albumu, Tomáš takpovediac ukončí 7-ročnú hudobnú kariéru, aby po ročnej prestávke prišiel naspäť v plnej sile a s čistou hlavou. Po tomto vystúpení absolvuje už len jedno, predstaví sa na charitatívnej akcii v Prahe, čo bude nateraz definitívna bodka za úspešným tvorivým obdobím, plným koncertov.

zdroj: Dodo Mikláš

foto: ACCESS Production

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky