Novinky

Thomas Pusklailer skladá nové piesne v slovenčine, zahrá ich na slovenskom turné!

Thomas Puskailer relaxoval na Srí Lanke! Na dovolenke  nabral sily do ďalšej tvorby a ujasnil si, akým umeleckým smerom sa chce uberať v nasledujúcich mesiacoch. Popri joge na pláži a oddychu sa rozhodol, že odteraz ide tvoriť a spievať prevažne v slovenčine. Dokonca plánuje turné, ktoré bude zložené výlučne z piesní v jazyku jeho predkov. Sympatický Holanďan so slovenskými koreňmi sa stále teší veľkému záujmu o komediálny kabaret „Slovak Showbiz For Beginners“, v ktorom hrá spolu s Martinom Madejom. Fanúšikovia si vyžiadali, aby v ňom chalani pokračovali aj v tomto roku, vyšli im teda v ústrety a dokonca sa presunuli do lukratívnych priestorov v bratislavskom Starom Meste. Nenechajte si ujsť ich prvé tohtoročné predstavenie Red Cat Cabarete už 3. februára!

Thomas Puskailer má pre tento rok veľkolepé plány. Osvietilo ho na dovolenke na Srí Lanke, kde si ujasnil, ktorým smerom sa má uberať jeho umelecká kariéra v nasledujúcich mesiacoch. Na dovolenke si užíval romantický oddych na krásnom ostrove a učinil dôležité rozhodnutie.

„Srí Lanka bola raj na zemi. Vstával som s manželkou skoro ráno, aby sme videli ako vychádza slnko, potom sme cvičili jogu a naplno si užívali každý deň. Dokonca som sa skamarátil s opičkami, ktoré žili oko nás. A ujasnil som si ako ďalej s hudbou. Po úspešnom vlaňajšom #Unpluggedtour, som sa tento rok rozhodol tvoriť skladby prevažne po slovensky. Mám pocit, že na to dozrel čas, na turné mali totiž veľký úspech. Angličtina predstavuje pre slovenských fanúšikov predsa len ešte stále trochu jazykovú bariéru, ale slovenčinu ľudia priamo pochopia. Ako hudobník, spevák a skladateľ sa stále učím a je čas skúsiť niečo nové,“ teší sa Thomas Puskailer.

Sympaťák Thomas sa sám chce zdokonaliť v slovenčine  a tak tento rok v jeho dielni vzniknú pesničky výlučne v jazyku jeho predkov. To ale neznamená, že mladý Holanďan so slovenskými koreňmi zanevrel na angličtinu.

2„Momentálne usilovne pracujem na nových skladbách. V nasledujúcich týždňoch budeme  teda tvoriť a nahrávať tak, aby sme zo seba vydali to najlepšie. Chcem totiž, aby ďalšie turné bolo vyskladané z nových slovenských piesní. Budem spievať aj známe zahraničné hity preložené do slovenčiny. Veľmi sa na to teším, plánujeme to odštartovať už v marci. Tým ale nechcem povedať, že s angličtinou úplne končím, len to chcem teraz skúsiť trochu inak,“ dodáva Thomas Puskailer.

Ešte predtým si však obľúbeného speváka a herca môžu záujemcovia užiť v komediálnom kabarete „Slovak Showbiz For Beginners“, v ktorom hrá spolu s Martinom Madejom. Ich fanúšikom sa toto predstavenie natoľko zapáčilo, že chcú, aby pokračovali aj v tomto roku. Chalani sa s ním dokonca presúvajú do nového lukratívneho priestoru.

„Ľudia mi písali, že kedy a kde zas budeme hrať „Showbiz“, čo ma veľmi potešilo. Tak som sa rozhodol nájsť priestor a čas. Dohodli sme sa majiteľmi Red Cat Cabaret v bratislavskom Starom Meste. Veľmi sa z toho teším. Prvé predstavenie bude 3. februára,“ uzatvára Thomas Puskailer.

Mladý Holanďan so slovenskými predkami si na Slovensku získava stále širšiu fanúšikovskú základňu. Všetky informácie o aktivitách a o koncertoch Thomasa Puskailera nájdete na: www.thomaspuskailer.com. Podrobnosti o projekte „Slovak Showbiz For Beginners“ v nových priestoroch nájdete tu: http://slovakshowbiz.sk/program/.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Filip Frame a archív Thomasa Puskailera

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky