Novinky

The Swan Bride zahrajú vo Viedni, Londýne a v Prahe

Po koncerte na Bratislavskom undergroundovom majálese, ktorý prebehne už túto sobotu, sa chalani zo žilinskej kapely The Swan Bride presunú do Viedne ako predkapela britských Foals v priestoroch klubu Flex (25.05.).

„Hrať pred Foals je jedinečná príležitosť – dá sa povedať, že ide o náš prvý oficiálny koncert v zahraničí, keď nerátame Českú republiku,“ uviedol frontman skupiny Matej ‘Swan’ Rafa. Práve koncert vo Viedni by mal byť prvým z rady niekoľkých zahraničných vystúpení, ktoré sú pre žilinskú štvoricu ďalším dôležitým cieľom. „Tešíme sa na to, že budeme môcť našu hudbu predstaviť aj mimo územia Slovenska, a to hneď dvom úplne novým publikám,“ dodal Maťo na margo nachádzajúcich koncertov.

Možnosť vychutnať si charakteristickú, energiou nabitú, šou budú mať i ďalší zo zahraničných fanúšikov The Swan Bride, a to v rámci viacdenného festivalu Pulse v londýnskom klube Cargo (30.05.) a United Islands of Prague (24.06.). Štvorica zo Žiliny nevynechá ani slovenské open air podujatia Eastetic Festival (26.06.), Čadcafest (03.07.), Grape Festival (14.08.) či Telcsummer (21.08.), no zoznam ešte rozšíria ďalšie, doposiaľ nepotvrdené, festivaly.

The Swan Bride svoj žáner charakterizujú slovami punk aristocratic. Zviditeľnili sa v roku 2007 s debutovým EP Monsters In Your Drawers a od tej doby absolvovali tri koncertné šnúry na Slovensku a v Českej republike, hrali na väčšine slovenských festivalov (Pohoda, Hodokvas, Žákovic Open a i.) a predstavili sa fanúšikom Marilyna Mansona ako predskokani v rámci jeho Europe tour 2009. Aktuálne sa v predaji nachádza ich nový album 2, ktorý je možné zakúpiť za 12 € v predajniach Classic Roxy a Dr. Horák v Bratislave vo forme balenia obsahujúcom CD s pridanou hodnotou vo forme vinylovej platne.

Najbližšie koncerty:

22.05. Bratislavský undergroudnový majáles v PKO

25.05. Viedeň – Flex (hosted by Foals)

30.05. Londýn – Cargo
24.06. Praha – United Islands Of Prague

26.06. Eastetic Festival

03.07. Čadcafest

14.08. Grape Festival

21.08. Telcsummer

Viac info na stránkach:

www.theswanbride.com

www.myspace.com/theswanbride

www.bandzone.com/theswanbride

redakciu informoval za skupinu The Swan Bride Peter Meňhert

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky