NovinkyKam na koncert?

The Fialky: RUM a KOLA TOUR 2009

RUM A KOLAČeská punkrocková banda THE FIALKY, hrajúca ´77 štýl bola založená v roku 2000 v Prahe. Na svojom konte majú 2 demá, 1 singel, 1 žívák a 2 radové albumy. Odohrané veľké množstvo koncertov v celom Česko-slovensku, účasť na najvýznamnejších undergroundových festivaloch, odohrané niekoľko Tour po boku legendárnych kapiel a natočených niekoľko klipov. Pravdou je, že The Fialky patria momentálne medzi najsilnejšie kapely tohto žánru v Čechách. Ich aktuálny album sa volá „ Šance „ ( 2008 ) z ktorého pochádza aj skladba Rum a kola.

Vznik kapely Street Spirit pochádzajúcej z Myjavy  sa dá datovať niekedy na prelom rokov 1999 – 2000. V roku 2004 sa kapela zúčastnila na projekte TV Markíza s názvom „ Kapela na predaj „. Tvorba kapely sa nesie v duchu punk – rock n rollu. Na svojom konte majú live video záznam, účasť na niekoľkých kompiláciach, taktiež niekoľko desiatok koncertov ako aj účasť na festivaloch. Prvého oficiálneho a stále aktuálneho albumu sa kapela dočkala v roku 2008 ( Kamene padajú ).

Prešovská kapela Time To Rest patrí medzi najmladšie na tomto tour. Kapela nedisponuje žiadnym oficiálnym albumom ani štúdiovou nahrávkou. Avšak napriek tomu by sme chceli upriamiť pozornosť na túto bandu. Kapela vznikla koncom leta 2008, koncertuje od januára 2009. Za tento krátky čas sa kapela mala šancu ukázať na niekoľkých koncertoch na Slovensku, ako nováčik na scéne a úplne začínajúca kapela už stihla odohrať 3 festivaly a čakajú ich ďalšie koncerty tak s kapelami začínajúci ako i s „prvoligovými“. Ich štýl je zmesou melodického punkrocku, rýchleho, tvrdého a koketujúceho so skate punkom, alebo melodickým hardcoreom miestami až s metalovými prvkami. Uvidíme, ktorým smerom sa kapela poberie viac.

Hosťami tohto tour budú popradskí The Bullboxers ( v Žiline ) hrajúci ´77 punk a veľmi rýchla punkrocková banda ZoPsaHlava ( v Prešove, Košiciach, B. Bystrici, Strážskom ) zo Spišskej Novej Vsi. Na týchto koncertoch sa vám podarí ak to stihnete vypiť, zaspievať, zapogovať ale aj poriadne rozsekať.

Prehľad koncertov:
06.11.2009 ( piatok ) PREŠOV – Bunker Club ( + ZoPsaHlava )
07.11.2009 ( sobota ) ŽILINA – Smerr Pub ( + The Bullboxers )
13.11.2009 ( piatok ) KOŠICE – Collosseum ( + ZoPsaHlava )
14.11.2009 ( sobota ) STRÁŽSKÉ – Park Pub ( + ZoPsaHlava )
27.11.2009 ( piatok ) B.BYSTRICA – Klub77 ( + ZoPsaHlava )
28.11.2009 ( sobota ) LUČENEC – Slimák ( + support )

Informácie poskytla agentúra Massproduction.

RUM A KOLA

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky