NovinkyKam na koncert?

Andreas Vollenweider: Najlepší harfista na svete po prvýkrát na Slovensku!

vollenweider harfeJeden z najvýznamnejších súčasných umelcov, švajčiarsky hudobník ANDREAS VOLLENWEIDER mieri do Bratislavy! V nedeľu 4. októbra 2009 vystúpi v Dome kultúry Ružinov na exkluzívnom koncerte, na ktorom by ste nemali chýbať!Andreas Vollenweider je viacnásobným nominantom na cenu Grammy, ktorú za album Down To The Moon  aj získal. Jeho hlavným nástrojom je elektronicky upravená harfa, ktorú sám zostrojil. Spolu s ním sa na bratislavskom pódiu objavia ďalší vynikajúci hudobníci.

Vollenweiderova tvorba sa objavuje v rôznych rebríčkoch, cez world music, jazz, new age až po klasiku, s viacerými nahrávkami, ktoré odznejú aj na jeho bratislavskom koncerte,   sa dostal až na prvé miesta predajnosti i hranosti. Počas kariéry aktívne spolupracoval s Bobbym McFerrinom, Lucianom Pavarottim či Miltonom Nascimentom. Dodnes predal viac ako  15 milliónov nosičov v 47 krajinách a odohral takmer 4 000 koncertov a konečne sa objaví aj na Slovensku.

Andreas Vollenweider je aj významným mierovým aktivistom, počas návštevy dalajlámu vo Švajčiarsku odohral jeden z najemotívnejších koncertov a okrem stoviek hál a  štadiónov vystúpil napríklad na alpskom štíte vo výške 2500 metrov či v kráteri v sopečnej jaskyni. Jeho exkluzívny a jediný koncert na Slovensku je zážitkom, ktorý by ste si určite nemali nechať ujsť.

Pozrite si ukážku z jeho koncertu.
Pozrite si videoklip.

Text a foto poskytla Slovenská jazzová spoločnosť

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky