Novinky

The Cellmates

Bratislavské trio The Cellmates je inšpirované hudbou a štýlom 50. rokov,  amerického rock and rollu. Chalani hrajú rockabilly v modernom šate, inšpirované Elvisom Presleym či Buddy Hollym a ich kariéra sa naštartovala vlastným podaním dobových hitov. Kapela existuje od roku 2009 a počas svojej existencie už stihla účinkovať v rôznych slovenských kluboch, na festivale Bratislavské kultúrne Leto, na podujatí Silvester v Bratislave, na majstrovstvách Slovenska v akrobatickom rock and rolle, alebo aj na koncerte v susednom Rakúsku. V roku 2010 spravodjská televízia TA3 dokonca odvysielala príspevok venovaný The Cellmates pod názvom „Návrat Rock And Rollu“.

Na jeseň 2010 nahrali The Cellmates prvé dve „cover verzie“ v Kasino šudiu u „Medveďa“ dvorného zvukára skupiny Para. Vo februári 2011 pod producentskou taktovkou Mareka Rákovického zo skupiny Lavagance k nim prirástli ďalšie dve, z ktorých jedna je pôvodná. Nahrávka „Boppin Around The Town“ predznamenáva novú líniu kapely, ktorou sa chce uberať a to nezaujať len prerobenými dobovými piesňami, ale pokúsiť sa preraziť aj vlastnou tvorbou.

The Cellmates v súčasnosti pracujú na svojom debutovom albume, ktorý by mohol byť ešte v mnohom prekvapivý. Takisto sa svoj repertoár pokúšajú obohatiť aj prerábkou niektorých súčasných hitov, alebo hitov od domácich interpretov. O koncert The Cellmates už prejavili záujem napríklad aj festivaly Orange Summer, alebo najúspešnejšia domáca Pohoda.

Hlavný dramaturg posledne menovaného festivalu Michal Kaščák na oficálnej internetovej stránke festivalu uviedol:

“ Zažili sme ich nedávno naživo na vlastnej koži a dokázali nás aj zvyšok publika poriadne rozparádiť“

Nostalgická atmosféra rokov minulých sa teda pripomína v novej sile a energiu s akou The Cellmates na seba upozorňujú, by mal každý zažiť na vlastnej koži.

Autor: Robert Gregor

Foto: Archív

Ich pesničku „Bopping around the town“ si môžete vypočuť tu:

Cellmates_Boppin around the town

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky