Novinky

LAMB SA VRÁTI DO TRENČÍNA

Po legendárnej bristolskej skupine Portishead potvrdili organizátori letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2011 aj ďalšiu britskú kapelu, ktorá má blízko k trip hopu. Do Trenčína pricestuje manchesterské duo Lamb.

Lamb mali na trenčianskom letisku vystúpiť už v roku 2009, no kvôli predčasnému ukončeniu festivalu po páde krytej arény už svoj koncert odohrať nestihli. „Preto sme nesmierne radi, že ich máme v tohtoročnom programe,“ hovorí Veronika Vrabcová z Agentúry Pohoda.

Lamb patrili k popredným elektronickým skupinám prelomu tisícročia, v roku 2004 však ohlásili koniec a obaja aktéri – Andy Barlow aj Lou Rhodes – sa začali venovať svojim sólovým projektom. Lou Rhodes sa dvakrát predstavila aj na Bažant Pohode a jej vystúpenia sa radia k tým nezabudnuteľným.

V roku 2009 sa Lamb vrátili na koncertné pódiá, ani jeden z hudobníkov sa však nevyjadroval o možnej dlhodobejšej budúcnosti značky Lamb. Až ku koncu minulého roku oznámili, že budú nielenže naďalej koncertovať, ale chystajú sa aj do štúdia, aby mohli nahrať svoj piaty radový album, prvý od roku 2003. Album s jednoduchým názvom 5 by sa mal dostať na trh 5. mája.

„Koncom leta 2010 sme spolu s Andym telefonovali. Andy hovoril o tom, ako mu veľmi chýba Lamb,“ hovorí Lou Rhodes. „A keď ma vyzval, aby som našla len jeden jediný dôvod, prečo by sme nemali nahrať ďalší album, nenapadol mi ani jeden.“ Dvojica sa opäť tvorivo spojila a podľa Lou je práca na novom materiáli nesmierne príjemná: „Vždy sme tvrdili, že nebudeme pracovať na novom albume, kým nebudeme mať povedať niečo nové. A ten čas prišiel…“

Na pätnástom ročníku Bažant Pohody, ktorý sa uskutoční 7., 8. a 9. júla 2011 na letisku v Trenčíne, sa okrem iných predstavia Moby, M. I. A., Public Image Ltd., Magnetic Man, Beirut, Imogen Heap a desiatky ďalších interpretov.

Dnes, 14. marca 2011, sa končí predaj vstupeniek za akciovú cenu, od utorka 15. marca budú stáť permanentky na celý festival 69 eur a jednodňové lístky na sobotu 59 eur. Na mieste budú permanentky za 89 a sobotňajšie vstupenky za 69 eur. V predpredaji sú aj parkovacie miesta, lístky pre držiteľov preukazu ZŤP alebo ZŤP-S i kombo lístky pre držiteľov preukazu ZŤP-S a ich sprievodcov. Deti do 12 rokov (vrátane) majú vstup zdarma.

Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na www.pohodafestival.sk.

 

Autor: Mário Gešvantner

Zdroj: Agentúra Pohoda

Foto: Archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky