NovinkyFotoreportyReportáže

TESTAMENT VYDUSIL PUBLIKUM PEKELNÝM TEPLOM

Ikona svetovej thrashmetalovej scény, americká kapela TESTAMENT, sa zúčastnila na koncerte v Bratislave za podpory predkapely Catastrofy.

Koncert, ktorý prebehol v rámci európskeho turné kapely, sa uskutočnil v klube Majestic Music Club. TESTAMENT ohlásili zároveň na jar 2015 vydanie nového albumu, ktorý nadviaže na ich posledný hudobný počin s názvom „Dark Roots of Earth“, ktorý vyšiel v roku 2012.

Testament, podobne ako mnoho ďalších slávnych thrash metalových kapiel, vyšli zo san-franciskej oblasti Bay Area v polovici 80. rokov a hneď od začiatku si vydupali prvé miesto na rozkvitajúcej metalovej scéne. V pôvodnej zostave: Eric Peterson a Alex Skolnick – gitary, Louie Clemente – bicie, Greg Christian – basa, Chuck Billy – frontman a vokalista – vydali v roku 1987 debutový album „The Legacy“, s ktorým sa ako jedna z prvých metalových kapiel dostali na major label pod značku Atlantic Records. Legacy bolo meno, pod ktorým bola kapela v roku 1983 založená, čo teda znamená, že TESTAMENT rozdávajú fanúšikom radosť už vyše 30 rokov.

VIAC Z FOTOREPORTU NÁJDETE TU!

IMG_6635bwNástup predkapely v podobe Catastrofy naladil fanúšikov na príchod hviezdy. Svižné, tvrdé a hlavne trashové gitary ľudí v MMC dobre navnadili na trashových TESTAMENT. Vypnutá vzduchotechnika na žiadosť Testamentu privodila prvok, super 60 stupňovej sauny, ku ktorej dopomáhalo osvetlenie a trashmetalom nabudený dav ľudí, čo spôsobilo, že sme zo sály plnej napätia a skvelej hudby odchádzali mokrí ako myši. Celý koncert sa uberal prierezom ich hudobnej tvorby. Predviedli neskutočný performance, kvalitu a energickosť. Inak povedané, takto si vedia zatreshovať len totálny profíci, bol to jednoducho nezabudnuteľný zážitok. Celý setlist sa niesol v nasledovnom podaní:

 1. Over the Wall 
 2. Rise Up 
 3. More Than Meets the Eye 
 4. Native Blood 
 5. The Preacher 
 6. First Strike Is Deadly 
 7. Souls of Black 
 8. Eerie Inhabitants 
 9. The New Order 
 10. Trial by Fire 
 11. Into the Pit 
 12. Practice What You Preach 
 13. D.N.R. (Do Not Resuscitate) 
 14. 3 Days in Darkness 
 15. Disciples of the Watch 

text a foto: Peter Štyri

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky