NovinkyDivadloKam na koncert?Festivaly

Letné shakespearovské slávnosti majú na programe viac než 140 predstavení. Začínajú 25. júna.

Necelé tri týždne ostávajú do začiatku ďalšieho ročníka Letných shakespearovských slávností, ktoré v premiére uvedú slávnu Shakespearovu tragédiu Rómeo a Júlia v inscenácii režijného tandemu SKUTR. V hlavných úlohách sa predstavia Tereza Voříšková ako Júlia a Jan Sklenář ako Rómeo.

Režisérska dvojica SKUTR (Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka) sa pri realizácii Rómea a Júlie obklopila osvedčeným tímom, s ktorým v rámci Letných shakespearovských slávností už spolupracovala na predstavení Sen noci svätojánskej (2013). „Diváci môžu čakať skutrovskou poetiku obrazu, pohybe a zvuku. Text bude výrazne krátený, aby vynikla jeho krása a na divákov sa nevalili tony veršov. A už teraz môžeme povedať, že balkónová scéna bude bez balkóna, „prezrádza o hre jeden z režisérov, Lukáš Trpišovský.

Na programe Slávností je celkom osem hier Williama Shakespeara: Rómeo a Júlia, Mnoho kriku pre nič, Sen noci svätojánskej, Skrotenie zlej ženy, Veselé paničky windsorské, Ako sa vám páči, Večer trojkráľový alebo co ľan chcete, Othello (premiéra bratislavskej produkcie LSS) a ojedinelý orchestrálne koncert filmovej hudby nazvaný Patrick Doyle – Shakespeare in Concert. Naplánované je viac ako 140 predstavení. Letné shakespearovské slávnosti, ktorých generálnym partnerom je už šestnástym rokom skupina PPF, sa konajú od 25. júna do 5. septembra. V Prahe prebehnú už tradične na dvoch plenérových scénach. V Najvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letné scéne Hudobné a tanečné fakulty AMU v Lichtenštajnskom paláci na Malostranskom námestí. Slávnosti sa ďalej konajú v Brne, Ostrave a Bratislave. Vstupenky na pražská predstavenia sú v predaji v sieti Ticketportal. Predstavenie začínajú zvyčajne o 20:30 a cena vstupeniek je od 290 Kč.

Viac informácií nájdete na www.shakespeare.cz.

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky