Novinky

TALKSHOW valcuje hitparády, v Česku predbehli aj Lady Gaga!

BRATISLAVA – Kapela TALKSHOW sa môže pochváliť pekným úspechom. Len minulý týždeň začala európska MTV hrávať ich videoklip k pesničke These Lights. Tomu istému klipu sa podaril ďalší husársky kúsok. TALKSHOW ako nasadený nováčik vyhrali hitparádu na Českej televízii!

Prvé miesto  v známej hitparáde (hlasuj) teší skupinu hneď z niekoľkých dôvodov. „Jednak sme radi, že sa nám darí postupne si budovať dobrú pozíciu v Česku a jednak – mať za sebou kapely ako Muse, Cypress Hill či Lady Gaga s Beyoncé je fakt skvelý pocit,“ netajil sa spokojnosťou líder kapely Andy. Kapelu úspech zdravo posilnil a chalani už teraz rozmýšľajú nad ďalším videoklipom. „Vždy sa snažíme prichádzať s novými vecami a taký by mal byť aj klip. Ten prvý sa vďaka pomoci mnohých ľudí podaril skvelo, ale ten ďalší musí byť ešte lepší. Chceli by sme s ním prísť ešte tento rok, ale rozhodne sa nebudeme ponáhľať. Na niektoré veci sa oplatí počkať,“ prezradil o ďalších plánoch štvorice gitarista Bob. Nové video by malo vzniiknúť k pesničke Try, ale kapela pripravuje aj špeciálny zostrih so živých vystúpení. Talkshow chystajú na toto leto množstvo živých koncertov. Chýbať nebudú na festivaloch Topfest, Aesthetics, Fernet Stock Citrus Sound of Summer, United Islands of Prague či Minikvas.

Klip k pesničke These Lights vznikol v produkcii Hitchhiker films pod režisérskou taktovkou Jura Janiša. S rozpočtom vyše 140 tisíc EUR patrí videoklip pravdepodobne k najdrahším videoklipom, aké boli na Slovensku vyrobené. Len postprodukčné práce trvali vyše 300 hodín, pod palcom ich mal Samo Vičan z  Vertex creation. Na finálny výsledok čakala kapela pol roka. Klip je originálny najmä spôsobom nakrúcania, jedinečnou postprodukciou a umeleckým stvárnením, ktoré na Slovensku nemá obdobu. Video bez príbehu sa hrá s emóciami diváka, pôsobí farbami, pohybmi tiel akoby vo vzduchoprázdne.

Ak ešte nemáte doma album Talkshow, môžete si ho objednať tu alebo tu 🙂

Skupina TALKSHOW vznikla v apríli 2008 v Bratislave. Po necelých 2 rokoch fungovania sa  predrala ku špičke domácej alternatívnej scény a mieria aj do zahraničia. Na leto 2010 plánujú vystúpenia na Slovensku, v Česku aj v Rakúsku. V nedávnej poslucháčskej ankete Rádia FM Radio_Head Awards sa TALKSHOW dostali do finálovej pätorky v kategórii Nováčik roka. V novembri 2009 hrali spolu s britskými The Horrors koncert vo Viedni, na Slovensku a v Česku absolvovali desiatky koncertov s Lavagance či Swan Bride. Ich pesnička Try zaznie aj vo filme Fabrika smrti, rešpektovaný český hudobný časopis Filter dokonca označil TALKSHOW za objav roka. Single Try, These lights, Stella, 3 či Turn off the radio sa postupne dostali do top 10 v éteri Rádia FM. Ich videoklip k pesničke These Lights nasadila do vysielania európska MTV.

Oficiálne weby:

http://www.facebook.com/talkshowmusic

http://www.myspace.com/talkshowmusic

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky