Novinky

SVETOVÝ ÚSPECH CELESTE BUCKINGHAM: Debut v prestížnej hitparáde

Pred troma rokmi si Amerika všimla speváčku Celeste Buckingham vďaka jej singlu  Run Run Run. Úspech hitu vystrelil slovenskú hviezdu až do top trojice vtedajších objavov roka v hudobných cenách Radio Disney Awards. V týchto dňoch prichádza z USA ďalšia výborná správa o prelomovom úspechu našej speváčky za veľkou mlákou. Jej singel Crushin´ My Fairytale zaznamenal len pred pár dňami historický úspech. V celosvetovej konkurencii sa mu podarilo prebojovať sa do najprestížnejšej americkej hitparády, Billboard Chart!  

V spoločnosti najväčších svetových hviezd

Tri roky po úspešnom vstupe na americký hudobný trh si Celeste Buckingham pripisuje na svoje konto ďalší veľký triumf. Len 20-ročnej slovenskej speváčke sa v týchto dňoch podarilo prebojovať do celosvetovo najprestížnejšieho a najsledovanejšieho amerického hudobného rebríčka Billboard! http://charts.bdsradio.com/bdsradiocharts/charts.aspx?formatid=1Talentovaná Slovenka sa tak po prvýkrát vo svojej hudobnej kariére ocitá v prestížnej hitparáde Billboard Mainstream TOP 40 Indicator Chart v bezprostrednej blízkosti hviezd ako Taylor Swift, Ellie Goulding, Selena Gomez, Rihanna či Justin Bieber. „Neskutočne sa teším z toho, že jedna z mojich pesničiek takto nečakane prerazila v americkej hitparáde. Som vďačná za to, že mám úžasných fanúšikov, ktorí ma neustále podporuju v tom, čo robím. Dúfam, že pesnička bude naďalej stúpať hore a že sa Američanom bude páčiť moja tvorba,“ teší sa Celeste Buckingham.

Kým Európa počúva Hello, Amerika si zamilovala Crushin´ My Fairytale

V Európe Celeste tento mesiac predstavila svoj najnovší singel, pop-rockovú šoubiznisovú hymnu Hello https://www.youtube.com/watch?v=gln5T6R6JSQ. V prestížnej americkej hitparáde, však aktuálne závratnou rýchlosťou stúpa singel Crushin´ My Fairytale https://www.youtube.com/watch?v=t-fCCC3fxRU, ktorý mal v Európe premiéru koncom roka 2013. Americké rádiá a verejnosť však zaujal až teraz. Pre Celeste, všetkých spolupracovníkov tu i v USA a tiež pre celú slovenskú a českú hudobnú scénu je to obrovský úspech, keďže ide pravdepodobne o historicky prvé umiestnenie nášho domáceho interpreta v jednom z TOP rebríčkov svetovo naujznávanejšej platformy BILLBOARD.COM. Konkrétne The Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart je rebríček zostavovaný na základe hraností skladieb hlavných referenčných rádií v USA s formátom AC (adult contemporary) a CRH (contemporary hit radio),“ vysvetľuje speváčkin manažér Lumír Mati.

Z 39. miesta na priečku číslo 36

Debutový vstup slovenskej speváčky bol v USA oficiálne zaznamenaný a zverejnený v Billboard Chart 22. marca 2016. Podľa aktuálnych výsledkov singel v hitparáde poskočil o ďalšie tri priečky vyššie, na 36. miesto.

O singli Crushin´ My Fairytale

Singel Crushin´ My Fairytale vyšiel na speváčkinom druhom sólovom albume Where I Belong (2013) vo vydavateľstve Buckingham Entertainment Group. Rovnako ako Celestine predošlé hity, vznikal z jej vlastného pera. Ruku k dielu priložil i Američan Jon White, ktorý spolu s ňou písal tiež starší duet so sestrou Carmel GONE. Produkčne zastrešili Crushin´ My Fairytale David Garcia a Brian Foraker z Nashville, Tennessee.

KREDITY – Celeste Buckingham:  Crushin‘ My Fairytale

Music & Lyrics: Celeste Buckingham and Jon White

Producers: David Garcia and Brian Foraker

Vydavateľstvo: Buckingham Entertainment Group B.E.G. s.r.o.

zdroj: Adriána Čahojová

Foto: Nicole Lieskovská

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky