NovinkyKam na koncert?

Skupina KARPINA odštartovala rok vo veľkom štýle, v Chart Show s názvom Kontroverzné hity predviedla pyrotechnickú šou!

Rocková kapela KARPINA opäť šokuje! Do roku 2016 vstúpila veľkolepo – účinkovaním v Chart show s názvom Kontroverzné hity. Tvorcov relácie prekvapila tým, že súčasťou jej vystúpenie je pyrotechnická šou! Napokon ale všetko dobre dopadlo a publikum doslova jasalo a dupalo. Tento rok bude kapela veľa vystupovať v Českej republike, kde plánuje preraziť minimálne tak, ako na Slovensku! Verí, že sa jej to podarí, keďže české publikum miluje rock. KARPINA nesmie chýbať ani pri znovuotvorení legendárneho klubu Aligátor v Bratislave. Nenechajte si ujsť netradičné vystúpenie KARPINY! Stretneme sa v Aligátore už 14. apríla.

Kapela KARPINA vstúpila do nového roka štýlovo. V Chart show s názvom Kontroverzné hity predviedla pyrotechnickú šou.

Účinkovanie v Chart show dopadlo výborne. Hneď na úvod sme tvorcom relácie povedali, že súčasťou našich vystúpení je aj pyrotechnická šou, čo ich prekvapilo. Trvali na tom, že deň pred nakrúcaním im ju musíme predviesť s tým, že sa boja či im nezhorí televízne štúdio. Skončilo sa to však tak, že režisér bol nadšený a v deň nakrúcania požadoval ohne nielen do pesničky „Prievidza“, ktorú sme odohrali, ale aj do interview s Adelou Banášovou, na čom sme sa dobre pobavili. Práca s celým televíznym štábom bola skvelá. Milo nás prekvapilo aj publikum, ktoré sa počas našej skladby spontánne postavilo, začalo dupať a skandovať text piesne „Prievidza“. Poznali ho celý naspamäť,“ vraví spevák skupiny Peter Deák.

Karpina je známa rockovými spoločensky angažovanými skladbami, za čo ju v minulosti viac krát cenzurovali. Jej repertoár tvoria aj paródie na popové hity.

Karpina, Foto Veronika Klimonov++ş (20)web„My sa nepovažujeme za kontroverznú kapelu. Sme len partia, čo má rada humor. Radi si robíme srandu zo všetkého a to niekomu môže pripadať kontroverzné. Najbližšie si nás môžu fanúšikovia vychutnať na znovuotvorení rockového klubu Aligátor 14. apríla. Veľmi nás potešilo, že tento legendárny bratislavský klub znova ožije, väčšine členov skupiny KARPINA si naň totiž veľmi dobre pamätá,“ dodáva Peter Deák.

Recesistickým rockerom sa tento rok črtá aj ďalšie naj.  Chce preraziť v Česku!

„Na tento rok mame vybavených viac koncertov v Českej republike, ako za celú našu doterajšiu históriu. Čaká nás teraz niekoľko ročná práca na tom, aby české publikum spoznalo skupinu KARPINA. V Českej republike je pomerne veľa lokálnych rockových rádií a niekoľko rockových hudobných televízii, kam potrebujeme dostať našu kapelu na to, aby sme cely proces urýchlili. V minulosti sme už niekoľko koncertov u našich západných susedov hrali a reakcie boli vždy veľmi dobré. Máme radi české publikum, je dosť rockové a to je to, čo nám vyhovuje,“ uzatvára Peter Deák.

KARPINA vznikla v roku 1989 z bývalých členov skupín Zóna A a Mladé rozlety. Dnes ju tvoria spevák Peter Deák, basgitarista Peter Guláš, hráč na bicie Viktor Gieci  a gitaristi Viliam Štrba, Tomáš „Tomax“ Gábriš“  a Martin „Big Boy“ Struhár. Skupina sa vyjadruje aj k spoločenskej a politickej situácii a má viacero skladieb zameraných týmto smerom. V minulosti – najmä v divokých 90. rokoch – ju preto viac krát  cenzurovali. Jej členovia okrem iného tvoria i paródie na známe popové pesničky. K takým patria ich skladby Prievidza, Doktor Fico, či Flinstonovci. Pozornosť si vyslúžili viacerými textami pesničiek, no najmä kontroverznou titulkou albumu Prievidza. Viac sa o aktivitách kapely dozviete na: https://sk-sk.facebook.com/karpina

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Veronika Klimonová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky