Novinky

Svetlanna prekvapila novou skladbou a umeleckým klipom.

Speváčka Svetlanna je ako chameleón, ktorý sa hudobne dá ťažko zaškatuľkovať. Jej nová skladba Utekám, ku ktorej stihla natočiť už aj videoklip, ju odhaľuje v úplne novej a veľmi sympatickej polohe. Atmosféra klipu a piesne je rovnako tajuplná ako samotná speváčka.

Svetlanna je na slovenskej hudobnej scéne len chvíľu, ale aj za tak krátky čas, dokázala na seba nejedenkrát upozorniť. Či už to bolo nečakanou zmenou imidžu v singli Motýľ alebo zadymeným klipom k piesni L.E.N. Tentokrát speváčka prichádza s novou skladbou, ktorej text napísala spoločne s Alexandrou Hornou a hudbu zložil hudobník Dominik Greiner.

„Pre mňa tento text opisuje presne pocity, ktoré možno denno-denne väčšina z nás prežíva. Plávame vo vlnách života – rieky, v ktorej sa dobrovoľne topíme. Ja osobne nerada čakám na pomocnú ruku, pretože si uvedomujem, že tie vlny musím zvládnuť hlavne sama. Inak by som zostala stáť na jednom bode. Snažím sa utekať a prekonávať samú seba. Niekedy sa to podarí a inokedy sa topím,“ priblížila nový singel Svetlanna.

Na piesni Utekám sa svojim talentom podieľal aj za hranicami rešpektovaný Martin Valihora, ktorý v štúdiu Martina Čemu nahral bicie. O finálny zvuk sa postaral Marek Rakovický.

„Martin bol chýbajúcou čerešničkou na torte, ktorú sme potrebovali, aby sme so skladbou boli úplne spokojní. Veľmi sa teším z našej spolupráce i z toho, že Martinovi sa naša tvorba natoľko zapáčila, že sme sa dohodli o spolupráci dlhodobej. Je to pán muzikant a som rada, že sa stal súčasťou našej koncertnej skupiny,“ teší sa Svetlanna.

Videoklip, v ktorom dominuje krásna tanečníčka a budúca učiteľka matematiky a chémie Tereza Barakatová, sa nakrúcal v uliciach Petržalky a v Lužných lesoch. Scény s kapelou, režisér Miro Remo, s ktorým Svetlanna spolupracovala už pri spomínanom klipe L.E.N., sa dotočili LVGNS studios.

„Hľadali sme dievča, ktoré nielen dobre vyzerá, ale aj tancuje. Našli sme ju až neuveriteľne ľahko – asi po 15 minútach hľadania na Facebooku. Už pri prvých záberoch nás Tereza presvedčila o svojich tanečných kvalitách. Veľmi dobre sa s ňou pracovalo,“ prezradil Miro Remo, ktorý v týchto dňoch uvedie do kín svoj prvý celovečerný film Comeback.

„Hneď na začiatku som mala jasnú predstavu, že by som chcela v klipe scénický tanec. Ak by som v klipe však tancovala ja, tak z umeleckého dojmu, by bola skôr komédia,“ doplnila s úsmevom Svetlanna.

Singel Utekám je ďalšou ochutnávkou z pripravovaného debutového albumu Svetlanny, na ktorom speváčka intenzívne pracuje. Všetky jej piesne si môžete vypočuť na Deezeri: http://www.deezer.com/artist/5314774 alebo Spotify: http://bit.ly/1w5kc1X .

Facebook Svetlanny

www.facebook.com/svetlannaband

zdroj: Marek Kučera

foto: Mária Švarbová & Simona Weisslechner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky