Novinky

Suvereno: Na bláznovstvá nie sme nikdy starí

BRATISLAVA (12.11.2012) Deväť dní pred vydaním albumu Alchymista ponúkol Suvereno v premiére klipu ďalšiu zo skladieb pod názvom Bláznovstvá, ktorú produkoval český producent Milenium a ako hosťujúca speváčka sa predstavila Lucia Molnárová. Režisérsku taktovkou držali nad videom Radoslav Moška a Filip Minár reprezentujúci značku White Scene. Príbeh sa začína v budúcnosti v roku 2060. Po prológu pokračuje dej od Suverenových školských čias, až sa scenár prehupne do dospelosti pred slovenský parlament, kde skupina rebelov zatýka gorily.  „Strihom pred parlament som chcel vyjadriť, že v dospelosti môžu bláznovstvá nadobudnúť formu rebélie, ktorú som z nevinného detského bláznenia povýšil na zdravú nespokojnosť s tým, kde sa uberá naša spoločnosť,“ pripomenul Suvereno.

Klip vyvrcholí scénou v hangári. V jeho priestoroch sa mladí ľudia ohadzujú farbami, čím symbolicky zdôraznia, že na autentickú a úprimnú radosť zo života nie je nikdy neskoro. „V tomto prípade sme pozvali do klipu fanúšikov cez udalosť na sociálnej sieti. Podmienkou bolo iba to, aby prišli v bielych veciach. Spontánne ohadzovanie sa farbami som zvolil kvôli tomu, aby som ukázal, ako to vyzerá, keď sa rozhodneme blázniť a hlavu vyprázdniť, pričom je toľko dôvodov, prečo byť šťastný,“ dodal s úsmevom Suvereno.

Hoci v texte Suve rieši disharmóniu medzi rozumom a srdcom, príbeh pred kamerou poňal s dávkou humoru. Dej je chronologicky a retrospektívny, od čias detstva až po dospelosť, aby si, podľa neho, ľudia uvedomili, čo im práve v dospelosti chýba. „Skladba, aj videoklip sú o návrate do čias plných bezstarostných radostí. Chcel som poukázať na to, že okrem rozumu, ktorý nám velí až príliš často, je tu ešte srdce, no akoby sme na neho zabúdali. Rozhodnutia srdca sú odvážne, zatiaľ čo rozum je príliš vypočítavý a kalkulatívny, a teda veľký zbabelec. Zo skladby a videa však ide vtipná atmosféra. Chcel som totiž, aby sa ľudia pri ňom dobre bavili. Mojim zámerom je vyčarovať v týchto „strašidelných“ časoch na tvári úsmev,“ dodal Suvereno.

Klip k skladbe Bláznovstvá si môžete pozrieť –

Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky