NovinkyPohodaFestivaly

EROL ALKAN NA BAŽANT POHODE 2013

Erol Alkan je ďalšie meno pre sedemnásty ročník multižánrového festivalu Bažant Pohoda, ktorý sa uskutoční 11., 12. a 13. júla 2013 na letisku v Trenčíne.

Britský DJ s tureckými koreňmi funguje na hudobnej scéne už dve desaťročia. V roku 1997 založil legendárny klub Trash, ktorý sa až do svojho zániku v roku 2007 stal jedným z najdôležitejších miest na londýnskej scéne. Počas tohto obdobia tu Alkan pôsobil nielen ako rezident, ale aj ako dramaturg a v klube si zahralo množstvo popredných svetových interpretov. Aj Erol sa postupne zaradil medzi  najuznávanejších DJ-ov nielen na Britských ostrovoch, úspešne dokázal spájať svet indie music s tanečnou scénou, jeho nesmierne energické a do tanca priam vyzývajúce sety začali škatuľkovať ako electro indie či rock´n´rave. V roku 2003 ho časopis Muzik označil za najväčší objav spomedzi DJ-ov, o tri roky neskôr ho už rešpektovaný magazín Mixmag vyhlásil za DJa roka a zaradil ho aj do ankety o najlepšieho DJa všetkých čias.

Alkan remixoval skladby mnohých špičkových interpretov, napríklad Interpol, Bloc Party, Justice, Yeah, Yeah, Yeahs, Metronomy a mnohých ďalších. Ako producenta svojich albumov si ho zase vybrali kapely ako Klaxons, Franz Ferdinand, Mystery Jets, Late of the Pier či naposledy Kindness.

Práve s Justice spája Erola kamarátsky vzťah a ako potvrdil manažment oboch interpretov, sú radi, že budú v Trenčíne vystupovať na jednom pódiu, keďže Erol Alkan sa predstaví rovno pred DJ setom francúzskej dvojice.

Okrem nich je na Bažant Pohodu 2013 potvrdené aj vystúpenie írskej pesničkárky Cathy Davey a anglickej skupiny O.Children.

Viac informácii nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

zdroj: Mário Gešvantner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky