NovinkyPredstavujeme

Superamigo prichádza so singlom Samotár

Prešovská skupina Superamigo chce priniesť nový vietor na slovenskú alternatívnu scénu. V textoch spoliehajú na slovenčinu, hudobne sa snažia o energický zvuk a dávajú v týchto dňoch o sebe vedieť prvým singlom Samotár. Frontman Stano Peregrin uvádza štýl Superamiga: „Naša hudba je pop-rock s fuzzy gitarami, čiže fuzzpop-rock. Hudobne sme inšpirovaní kapelami ako Queensof the Stone Age, Wolfmother, Oasis, Black Rebel MotorcycleClub, ArcadeFire a ďalšími.“

Superamigo tvoria Stanislav Peregrin – spev, gitara;Lukáš Valkučák – synth; Tomáš Krenický – basová gitara; Tomáš Tabiš – bicie.

Skupina má za sebou len tri koncerty,no chalani na pódiu svojou hudbou a prejavomokamžite zaujali. „Dostávame sa do povedomia prešovskej alternatívnej scény a získavame stabilnú fanúšikovskú základňu.“

Superamigo chce byť na slovenskej scéne niečím novým. „Naša výnimočnosť tkvie v tom, že sa snažíme spájať rôzne hudobné štýly spolu, z ktorých potom vznikne zaujímavý mix, ale so slovenskými textami“, hovorí Stano.

V januári 2013 prichádzajú s prvým singlom. „Nahrávali sme ho v skúšobni skupiny Papyllon a nahrávku nám produkoval Rišo Rác. Pesnička sa volá Samotár, naším cieľom bolo nahrať skladbu s chytľavým refrénom, ktorú by si ľudia hneď zapamätali a neriešili, že má slovenský text. Myslím, že sa nám to podarilo – našľapaný zvuk v kombinácii so slovenčinou nie je na Slovensku bežným javom“, dodáva Stano.

Členovia skupiny plánujú v najbližšom čase nahrať ďalšie dva single a chcú odohrať ďalšie koncerty, hlavne na východe. Radi fanúšikom zahrajú aj na letných slovenských festivaloch.

Facebook: https://www.facebook.com/superamigoband

Redakciu informoval Milan Ferenčík, manažér skupiny / Photo: Milan Ferenčík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky