NovinkyKam na koncert?

Kultúrne centrum Dunaj – 5. týždeň 2013

28.1. (po) 19.00 Barma (Mjanmarsko): krajina plná úsmevov kino (1 € na mieste / sála)

Barma je jedna z turisticky najmenej navštevovaných krajín, čo zaručuje jej autenticitu. Turisti túto čarovnú krajinu obchádzajú aj vzhľadom na jej zložitú politickú situáciu a nestabilitu. Barma alebo tiež Mjanmarsko očarí každého nielen svojim prírodným a kultúrnym bohatstvom, ale najmä ľuďmi ťažko skúšanými osudom. Aj napriek nehostinným podmienkam obyvatelia vítajú každého s úsmevom a dobrosrdečnosťou.

29.1. (ut) 19.30 Bioscop: Hra osudu (Match Point, VB/USA/Írsko/Rusko, 2005) kino (3 € na mieste / sála)

Hra osudu je príbehom mladého muža, ktorý sa nevie rozhodnúť medzi dvomi ženami, čo ho napokon vedie k extrémnemu riešeniu. V dráme legendy filmového plátna Woodyho Allena sa predstavia Jonathan Rhys Meyers, Alexander Armstrong a ďalší.

Info o filme

30.1. (st) 17.00 Café Európa diskusia (vstup voľný / bar)

Viac info na www.cafeeuropa.sk.

30.1. (st) 19.30 Večer alternatívneho divadla: Zo ZOO divadlo (4 € na mieste / sála)

Divadlo, pantomíma, absurdný humor, stand-up comedy a tanec. To všetko spája najnovšia komédia jedného herca – Pavla Seriša. Idylické spolunažívanie zvierat a ľudí v ZOO naruší príchod nového majiteľa. Pavol „Palec“ Seriš nedávno získal Cenu Stana Radiča za Objav roka na európskom festivale humoru a satiry Kremnické gagy 2012.

Hra spája divadlo, pantomímu, absurdný humor, stand-up comedy a tanec. Bez použitia rekvizít počíta táto pestrá plejáda komických charakterov a zvierat s aktívnou predstavivosťou diváka.

Pavol „Palec“ Seriš je študentom pohybového divadla na JAMU v Brne a spoluzakladateľom autorského trenčianskeho divadla Neandrtal Teatr. So svojou poslednou hrou „Chutilo Vám, páni?“ získal Cenu Stana Radiča za Objav roka na európskom festivale humoru a satiry Kremnické gagy 2012. Nemá rád horčicu.

http://www.facebook.com/events/153850681429062

31.1. (št) 18.00 Literárny klub: Peter Milčák (vydavateľstvo Modrý Peter) literatúra (vstup voľný / bar)

Vydavateľstvo Modrý Peter predstaví jeho vedúca osobnosť spisovateľ Peter Milčák, ktorý v rámci podujatia uvedie svoju básnickú zbierku Brum.

31.1. (št) 20.30 Tanečný dom tanec (3,5 € na mieste / sála)

Viac info na www.tanecnydom.sk.

1.2. (pi) 22.00 Hochspannung! /w Sinjin Hawke (CA) + Tanka (UK) koncert (6 € do 23.00, potom 7€ na mieste / sála+bar)

Ani v roku 2013 Hochspannung! nepoľavuje z nastaveného tempa a už v prvý februárový deň prináša ďalšie nabité vydanie. Misia je jasná – priniesť vám to najaktuálnejšie, čo sa na poli súčasnej klubovej hudby deje. Prvý hosť – Sinjin Hawke, mladík z Kanady momentálne udomácnený v Barcelone – sa ujme živého vystúpenia. Jeho hardwarový liveact v Boiler Roome spolu s EP ‚The Lights‘ patrili k našim highlightom roku 2012 a nepochybujeme, že to bude cítiť aj v jeho show v Dunaji. Druhým zahraničným hosťom bude Angličan Tanka, ktorý patrí už nejaký čas k up-and-coming artistom v našom hľadáčiku. Začína si celkom slušne budovať svetové renomé a teda nastal správny čas pozvať ho aj do Bratislavy. Tým však výpočet zahraničných hostí nekončí – pozvanie prijala aj brnenská trojica, ukrývajúca sa za trocha netradičným názvom Plaza Restaurant. Chalani sa už v Bratislave predstavili a nie len vekom ale aj hudobne výborne zapadnú do konceptu februárovej párty. Lineup doplnia už tradične Bad Mojo a Michael Priest za djským pultom a VJ Oliq s nezameniteľnou projekciou.

Sinjin Hawke (Pelican Fly | live | CA)
Tanka (Hot N Heavy | UK)
Plaza Restaurant (Heldenkëllerz, Top Billin | CZ)
Bad Mojo (Splash | SK)
Michael Priest (Hochspannung! | SK)
VJ Oliq (Live visuals | SK)

http://www.facebook.com/events/126348597530917

2.2. (so) 20.00 Goldspritz party (5 € na mieste / sála+bar)

Netradičná kombinácia súťaže v šprinte na cyklo trenažéroch a party s DJmi. Poznáte Goldsprint? Ide o battle v šprinte na cyklo trenažéroch/valcoch, rýchlejší na 500 metrov vyhráva. Do tanca a valcovania zahrá dvojica DJov Emonoizboyz, ktorí hrajú sety plné breakbeatu, hip hopu, housu a elektra s jasným odkazom na ich hip hopové pozadie. Pre odvážlivcov sú pripravené hodnotné ceny za športové výkony a outfit.

Program:
• Súťaž v šprinte na trenažéri – Goldsprint
• Tanečná zábava na hudbu od cyklistov – DJs Emonoizboyz
• Súťaž o najkrajší bicykel – Cyclo Beauty Contest

Dress Code:
• Preteky Mieru 1950–89

http://www.facebook.com/events/513062378715227

zdroj: Denisa Chylová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky