Novinky

Sunlips zneužili fotky z súkromných internetových profilov. Ste v klipe aj vy?

Sunlips to s novým singlom „Úsmevy na fotkách“ rozbalili naplno. V klipe bez rešpektu zneužili desiatky fotiek zo súkromných profilov na sociálnych sieťach. V zozname nechýbajú ani známe osobnosti! Pozrite sa, či ste sa obeťou prešovskej kapely stali aj Vy…

V dobe, kedy sa veľa hovorí o autorských právach a ochrane súkromia, obrátili Sunlips všetky tieto debaty hore nohami a rozhodli sa z nich vytrieskať kapitál vo svoj prospech. Ak teda vešiate na internet fotografie z dovoleniek alebo party, rozhodne odporúčame pozrieť si klip k skladbe „Úsmevy na fotkách“. Kapela sa pritom vôbec netají tým, že do kariet im hrá fakt, vďaka ktorému je domáhanie sa vlastných práv zdĺhavým procesom. „Ak neviete dokázať jednoznačnú majetkovú ujmu, neoplatí sa to. Vždy by ste však mali mať povolenie človeka, ktorého sa obsah danej snímky týka,“ dodáva odborník na túto tému. Sunlips v tom majú jasno. Ak niekto publikuje fotografie verejne na sociálnych sieťach, dáva tým súhlas na ich použitie, napr. v klipe. „Morálne to je, pretože všetky fotky, ktoré sú vo videu použité, sú tam s povolením ľudí. Kto chce mudrovať a má podozrenie, nech si to pozrie sám,“ prezradil nám zdroj z kapely Sunlips.

usmevy-1Pesnička „Úsmevy na fotkách“ je spomienkou na leto. Pozitívnu atmosféru vpísala do textu Ivana Drábová a producentsky je pod skladbou podpísaný Randy. Klip s chalanmi zo štúdia Woont natáčala kapela symbolicky v posledný prázdninový deň na námestí pred kostolom vo Veľkom Šariši. Napriek tomu, že si muzikanti, herecký pár Ivka Blšková a Matúš Galis, fenka Pariska, aj celý štáb užívali pohodu a pokoj pri práci, speváčka Viky dostala zabrať. „Keďže odmala som inklinovala k pohybu, rozhodla som sa zabicyklovať si. Priznávam sa, dosť som sa zadýchala, lebo popri krútení pedálmi som musela čo – to odspievať a ešte sa aj usmievať,“ dodala s úsmevom Viky.

Finálnou verziou klipu sa prekvapenia v podaní Sunlips nekončia. „Vo videu sa objaví aj zopár fotiek ľudí, ktorí reagovali na našu výzvu na FB. Všetci sa nám však do neho nezmestili, preto pre nich ešte pripravujeme špeciálne prekvapenie,“ žmurkla Viky.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky