NovinkyKam na koncert?

Adam Ďurica vypredal bratislavský koncert a vydal svoj Zlatý album na vinyle.

Adam Ďurica nielenže má svoju prvú vlastnú vinylovú platňu, ale predstavil aj úvodnú skladbu koncertného programu na Mandolína Tour. Volá sa Ticho a bicie do nej nahral Martin Valihora.

Do začiatku jesenného turné Adama Ďuricu zostáva ešte mesiac a pol, ale záverečný koncert celej šnúry, ktorý sa uskutoční v novembri v Bratislave v Ateliéri Babylon, je už teraz do posledného miesta vypredaný.

„To, že je o Mandolína Tour tak veľký záujem, je pre mňa veľká vec. Doslova ma to nabíja novou energiou, pretože svoju hudbu robím už 11 rokov a nikdy som nemal pred sebou väčšie vlastné turné a zároveň som nikdy nemal veľký vlastný koncert vypredaný dva mesiace dopredu. Je to skvelý pocit a pre mňa aj veľké zadosťučinenie,“ teší sa Adam Ďurica.

Album Mandolína, ktorý sa stal zlatým už mesiac po vydaní, v týchto dňoch vychádza aj na vinylovej platni. Hity Neľutujem, Láska-Veda či aktuálny singel Predpoveď počasia si tak fanúšikovia LP-čiek môžu vypočuť aj na svojom gramofóne.

LP Mandolina„K vinylom mám pozitívny vzťah, pretože už ako malý chlapec som si s bratom púšťal otcove platne a veľmi sa nám páčilo, že sa tá čierna vecička točí a hrá pritom hudba. Keď som sa dozvedel o možnosti vydať album Mandolína aj na vinyle, neváhal som ani chvíľu. Je to niečo, čo má štýl, hodnotu a okrem toho, to aj skvele vyzerá. Pustiť si doma vlastnú hudbu z platne je pre mňa v roku 2015 taký malý zázrak,“ pousmial sa Adam.

Prípravy na Mandolína Tour sú v plnom prúde. Adam s kapelou poctivo skúša a zostavuje finálny playlist, ktorý bude prierezom všetkých jeho radových albumov od Mandolíny cez Dávno zomrel Rock & Roll až po debut Cukor a soľ. Pieseň, ktorá bude koncertný program jesenného turné otvárať, sa volá Ticho.

_DSC6585-2„Skladba Ticho vznikala veľmi svojsky. Na voľný text od Vlada Krausza som začal robiť hudbu len tak na tablete. Vznikli len prvé malé slučky, ktoré som si odložil a neskôr som do nich vo svojom štúdiu nahral gitaru, basu a hammond. Potom pesničku producentsky podchytil Ďuďo, ale stále sme nevedeli uchopiť jej záver. Až prišiel Peter Riava z Universal Music a predstavil nám svoju víziu s prechodmi a bubnami. Na tom sme sa zhodli, že to bude super. Zavolali sme Martina Valihoru a ten tie prechody, ktoré tam počujete, nahral asi za 15 minút a ešte k tomu so zlomenou rukou,“ zaspomínal si na nahrávanie Adam.

Hosťom Mandolína Tour bude speváčka Zuzana Smatanová, ktorá sa spoločne s Adamom predstaví na prelome októbra a novembra v desiatich slovenských mestách. Vstupenky na turné sú v predaji na stránke predpredaj.sk.

facebook Adama Ďuricu:

https://www.facebook.com/adam.durica.1

zdroj: Marek Kučera

fotografie Adama + fotky LP Mandolína, autori: Martin Ferenčík & Marek Kučera

Adam Ďurica – Mandolína Tour 2015

 

17.10. 2015         Prievidza – Dom Kultúry
22.10. 2015         Košice – GES Club

23.10. 2015         Liptovský Mikuláš – Dom kultúry

24.10. 2015         Zvolen – Dom kultúry Podborová

30.10. 2015         Žilina – Dom Odborov

31.10. 2015         Trenčín – Piano Club

6.11.2015            Poprad – Dom kultúry

7.11.2015            Humenné – Divadelná sála Domu kultúry

13.11.2015          Nové Zámky – Dom kultúry

14.11. 2015         Bratislava – Ateliér Babylon

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky