Novinky

Sunlips sa v novom klipe odrážajú z dna

PREŠOV (14.08.2013) Spontánny nápad na spoluprácu medzi kapelou Sunlips a RAY Video Production má na svedomí nový klip štvorice prešovských hudobníkov. Ich voľba padla na skladbu Sústavný pád. Ako speváčka Viky vysvetlila, Rajmundovi Petríkovi, Palymu Drábovi a Tomášovi Šidelskému nechali pri výbere piesne z albumu Dosť bolo rečí voľnú ruku. „S výberom sme sa v kapele veľmi rýchlo stotožnili, lebo nad klipom na túto pesničku sme uvažovali už skôr a video si pýtali aj ľudia,“ uviedla Viky.

Keďže klip má pôsobiť kontrastne, natáčalo sa v dvoch odlišných exteriéroch – uprostred obilných lánov, čo pôsobí trošku retro a na betónovej ploche strechy jedného rozostavaného obytného domu blízko centra Prešova. „Kontrastným feelingom sme chceli zdôrazniť odkaz, že nikdy nič nie je stratené, akurát sa v prípade pádu treba poriadne odraziť od dna. V tomto duchu sa nesie i hlavná myšlienka uvedená na začiatku videoklipu,“ vysvetlila Viky.

Sunlips_ by Peter Ilenčík (6)Hoci by sa mohlo zdať, že natáčanie v poli muselo byť idylické, celý štáb si užil „peklo“, pretože domov sa vrátili totálne spálení od slnka. Táto skúsenosť však bola iba predohrou pred tým, čo všetkých čakalo v súvislosti s rozostavaným obytným domom. Budova totiž nemá výťah, dokonca ani schody na posledné dve poschodia a cesta na strechu viedla cez dva rebríky. Práve tu sa zrodila kontroverzná fotografia Sunlips s primátorom Prešova Pavlom Hagyarim. „Uprostred posledných scén nás prekvapil príchod súčasného prešovského primátora. Spoločná fotka vyvolala na FB zopár sporných reakcií, no pravdou je, že to on nám narýchlo pomohol sprístupniť strechu budovy v meste. Platí, že najviac nadávajú tí, ktorí by pre vás prstom nepohli,“ zdôraznila Viky.

Sunlips_-by-Paly-clancy-Dráb-(2)RAY Video Production oslovili Sunlips na základe chémie viažucej sa k lokálpatriotizmu, keďže ich spoločnou domácou adresou je Prešov. Producent Paly Dráb so scenáristom a režisérom Rajmundom Petríkom im predstavili príbeh založený na dvoch metaforách, ktoré symbolizujú voľnosť, upozorňujú na riziko straty správneho smeru a zároveň dávajú nádej na dosiahnutie želaného vrcholu. Premiérovú spoluprácu si pochvaľovali aj mladí filmári. „Každá ruka na pľaci bola využitá a ani kapela nepostávala bokom. Pomáhali, ako sa len dalo, a vyžarovala z nich eufória šťastia, keď videli, ako sa môžu zapojiť do spoločného diela, ktoré sa postupne rodilo pod rukami nás všetkých. Sunlips majú na Slovensku veľký potenciál, pretože ich muzika je zmesou dobrej hudby a zmysluplných textov, len to chce pretlačiť sa do širšieho povedomia. Veríme, že k naplneniu tohto cieľa napomôže i nový klip,“ konštatoval Paly Dráb z RAY Video Production.

Videoklip k skladbe Sústavný pád si môžete pozrieť

zdroj: Imrich Makó

foto: Peter Ilenčík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky